Egy kormányrendelet értelmében a jövőben az utazásszervező bánatpénzt követelhetne a szerződés megkötésétől kezdődően az utas elállása esetén - írja a Napi.
Jelenleg az utazásszervező az utazás megkezdése előtti 35. napon túl semmilyen díjat nem követelhet, kivéve ha a külföldi fél az elállásra 30 napnál korábbi időpontot kötött ki, de nem ez a gyakorlat.
A mostani elképzelések szerint ez a jövőben igazodna az európai gyakorlathoz, ahol az utazás megkezdését megelőző 35. napig bánatpénzt, vagyis a részvételi díj 10 százalékát követelhetik az utastól, ha az eláll utazási szándékától. Szálláshely, apartman foglalása esetén a határidő 45 nap lenne.
Az új szabály az 1996-os kormányrendeletet váltaná fel, bár az utazási szerződés alapvető tartalmi követelményei nem változnának. Megjelenik azonban a jogszabályban az utazási csomag fogalma, ahol az utazásszervező a személyszállítás, szállás, és egyéb turisztikai szolgáltatások közül legalább kettőt nyújt, és mindezt 24 óránál hosszabb ideig.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


