A BKV Zrt. járművein és az utasok által használt létesítményekben talált tárgyakat a BKV Zrt. Ügyfélszolgálata kezeli. 2007-ben a buszon, HÉV-en, villamoson, metrón, trolibuszon vagy az utas várókban, peronokon, bérletpénztáraknál, állomásokon hagyott holmikból több mint 5000 került az Ügyfélszolgálathoz. Előfordult olyan eset is, hogy a HÉV-en felejtett laptopot és videokamerát is visszajutatta a BKV jogos tulajdonosainak, Budapesten nyaraló turistáknak.
A leggyakrabban elveszített tárgyak közé tartoznak a szatyrok, táskák, kulcsok, iratok, illetve az időszakos tárgyak, mint például esernyő, sapka, sál. A BKV járművezetői is igyekeznek visszajutatni az elhagyott tárgyakat. A 79-es trolibuszt például egy napilap nevezte el becsületjáratnak, hiszen a vezetője több ízben jutatott vissza buszon felejtett tárgyakat a jármű utasainak. Ilyen volt például egy pénztárca, amely negyedmillió forintot tartalmazott.
De HÉV-en felejtett laptopot és videokamerát is jutatott már vissza turistáknak a BKV. Legutóbb pedig a vakok iskolája igazgatónőjének táskáját sikerült hiánytalanul visszaszolgáltatni.
Az elveszített tárgyak után a követő munkanapon 11 órától lehet érdeklődni a BKV Ügyfélszolgálatán. A tárgyak kiadása természetesen a jogos tulajdonos beazonosítása alapján történik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


