Tavasszal kerül az kormány elé az a javaslat, miszerint módosítani kellene a végrehajtási törvényt. Az elektronikus árverés bevezetésével, a zálogtárgy egyszerűsített értékesítésével a jelenleginél hatékonyabban fogja szolgálni a gazdasági forgalmat - írja a Világgazdaság.
Az elektronikus árverés bevezetése már nem új Magyarországon, januártól az adóhatóság is alkalmazza, bár egyelőre még csak a járművek esetében. Ennek köszönhetően viszont szélesebb körben lesz lehetőség licitálni, bővülhet a vevőkör, mivel akár külföldről is lehet ajánlatot tenni.
Az értékesítések folyamatosan és ingyenesen elérhetőek lesznek az interneten, és a jogszabályi környezet garantálja a résztvevők anonimitását. A rendszert a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara hozza létre a tervek szerint, és ő is fogja működtetni.
A szakemberek azt várják, hogy ezzel a jelenleg hosszadalmas végrehajtási eljárások lényegesen egyszerűsödni fognak, viszont az egyszerűsített végrehajtási eljárással akkor élhetnek majd a felek, ha ezt a zálogszerződésben kikötik.
Ha a javaslatot elfogadják, az előnyös lesz a hitelezőnek, de a vevőknek is, mivel ezzel a hitelező lényegesen hamarabb jut a pénzéhez, és a vevőnek sem kell egy külön birtokbavételi procedúra keretein belül megszereznie a megvett zálogtárgyat, az garantáltan a birtokába kerül.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az üzleti élet szempontjából is fontos lépést jelentene, az érintettek az unió tagállamaiban meghozott határozatok alapján bárhol kérhetik a végrehajtást. Ha a kormány elfogadja a tavasszal elé kerülő javaslatot, az jövő januárban már hatályba is léphet...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


