A közintézmények jövőre is külön áron kapják majd a villamos energiát, így a kórházak és az iskolák várhatóan 10-15 százalék alatti áremelkedésre számíthatnak a következő évtől.
A kompenzáció létjogosultságát Daróczi Dávid, a kormány szóvivője azzal indokolta, hogy a kórházak és az iskolák áramszámlák miatti csődje teljesen elfogadhatatlan és mindenképpen elkerülendő.
Az önkormányzatok számára a kormány mostani tervezete jelentős enyhítést jelent, a villamos energiaárak növekedése ugyanis - a Magyar Nemzet információi szerint - várhatóan 17-41 százalék között alakul majd.
A kompenzáció finanszírozására alkalmazott eszköz ellen már most tiltakozik a Magyar Villamosenergia-kereskedők Egyesülete, a kompenzációt ugyanis egy olcsó szlovák importvásárlásból fedezné a kormány.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


