A magyar hírközlési szolgáltatók az egyedi előfizetői szerződéseikből rendre kihagyják a fogyasztók jogait részletező pontok nagy részét. A vevők így kiszolgáltatottá válhatnak, hisz jogvita esetében első körben a szolgáltatóval köteles egyeztetni - olvasható a Népszabadságban.
A hiány pótlására harminc napjuk van a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) által elmarasztalt szolgáltatóknak. A szerződéseknek elvileg azt is tartalmazniuk kéne, hogy mi a hibabejelentés, illetve a panasztétel módja, valamint utalást arra vonatkozóan is, hogy az általános szerződési feltételek mely pontjaiból derülnek ezek ki.
Az NHH a honlapján közzétett, az elvégzett vizsgálatra vonatkozó tájékoztatójában lesújtóként értékeli, hogy egyetlen olyan szolgáltatót sem találtak, ahol az egyedi szerződések minden jogszabályi követelménynek megfeleltek volna. A legrosszabb a helyzet az internet-szolgáltatóknál, míg a legkevesebb hiányosságot a mobilszolgáltatók esetében találták.
Sok szolgáltató honlapján csak nehezen érhetőek el az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF), ez ügyben az NHH csak annyit tehet, hogy saját weblapjára felteszi a több mint 1000 hazai szolgáltató szerződési feltételeit.
A mostani vizsgálat arra nem terjedt ki, hogy ugyanaz szerepel-e az egyéni szerződésekben, mint az ÁSZF-ben. Ezeket ugyanis Márton György, az NHH szóvivője szerint az éves munkatervben megállapított aktuális szempontok alapján folyamatosan vizsgálják. Tavaly a hiányosságok miatt összesen 56,8 millió forintot szabtak ki.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A szolgáltatóknak a mostani vizsgálat miatt anyagi következményekkel egyelőre nem kell számolniuk. Akkor sújthatók bírsággal, ha ezután sem pótolják a hiányosságokat. Ennek mértéke elérheti a cég előző éves árbevételének 0,25 százalékát, a gyakorlatban általában ennek töredékét szabják ki.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


