A könnyed időtöltésnek látszó betelefonálós játékok becslések szerint többmilliárdos üzletet jelentenek, melynek tisztaságát hazánkban senki nem ellenőrzi. A bejutás többnyire szerencsealapon történik, a pénzt és időt nem kímélő próbálkozó pedig ha be is jut a műsorba, válasza gyakran mindenféle indok nélkül helytelennek bizonyulhat - írja a Népszabadság.
A legnagyobb problémát az jelenti, hogy az ORTT-nek nem áll módjában eljárni ezekben az ügyekben, a médiatörvény ugyanis a műsorszolgáltatók nyereményjátékaival kapcsolatban nem tartalmaz szabályozó rendelkezést. A 2005-ös egyeztetések eredménye szerint a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség és a Szerencsejáték Felügyelet sem bír hatáskörrel a kérdésben.
Annyi biztos, hogy a hívás díját korrektül fel kell tüntetni, ezen előírásnak azonban a szóban forgó vetélkedők egytől-egyig meg is felelnek.
Az ügyben a GVH hozhat némi változást, a hivatalhoz ugyanis tavaly különösen sok panasz érkezett. A versenyjogi hatóság nem zárja ki, hogy az interaktív televíziós játékok szervezői megtévesztik a fogyasztókat, mivel a játékba való bejutás feltételeiről messze nem adnak egyértelmű tájékoztatást.
Mindezek tisztázására a GVH elindított egy eljárást a legnagyobb tévétársaságok és beszállítóik ellen, mely körbe a TV2 és az RTL Klub mellett az ATV, a Spektrum TV és műsorkészítőik is beletartoznak. A vizsgálatok legkésőbb ez év szeptemberében zárulnak le.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


