Újabb csalási hullám tombol az Egyesült Államokban, ahol ezúttal próbavásárlókat toboroznak a világhálón. A nemes feladattal önmagában nem is lenne probléma, a kivitelezéssel és a valódi céllal azonban annál inkább.
Röviden arról van szó, hogy a csalók a jelentkező rendelkezésére bocsátanak egy (természetesen hamis) csekket, amit a Wal-Martban készpénzre kell váltani, mintegy tesztelve ezen szolgáltatás színvonalát, majd a pénz töredékéből néhány terméket meg kell vásárolni.
A tapasztalatokról jelentést kell írni és a fennmaradó összeget, gyakorlatilag szinte az egészet egy kanadai számlaszámra kell elutalni, mely elvileg a kiskereskedő szolgáltató központjáé, a gyakorlatban azonban a csalóké, akik a határon túli tranzakcióval igyekeznek megnehezíteni a pénz követhetőségét.
A csalásnak bedőlő jelentkezők igencsak pórul járhatnak, a hamis csekket beváltani próbálók ugyanis akár letartóztatásra is számíthatnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


