Az Európai Parlament megszavazta a halálbüntetés eltörlésének támogatásáról szóló indítványt, amelynek a jelenlegei elnökséget gyakorló Németország az Egyesült Nemzetek Szövetségének közgyűlésén is hangot fog adni.
A halálbüntetés az indítvány szerint kegyetlen és emberietlen módja a büntetésnek, mivel az emberi élet kioltásához senkinek nincs joga. Az Európai Parlament döntése 591 igen, 45 nem és 31 tartózkodás mellett született meg.
A halálbüntetés Saddam Hussein kivégzésének ügyén került újra az Európai Unió látókörébe, amikor az egyik olasz , liberális képviselő éhségsztrájkba kezdett a halálos ítélet nyilvánosságra hozatala után. Az Európai Parlament elítélte az iraki bíróság döntését, és a média magatartását a kivégzés közvetítésével kapcsolatban.
Jelenleg 68 országban van még halálbüntetés, közülük azonban 30-an már több tíz éve nem alkalmazzák az törvény ellen vétők megbüntetésének ezen módját.
Bár az Európai Parlament megszavazta az indítvány, a külügyminiszterek tanácsának már nem sikerült megállapodásra jutnia a kérdésben. Az ENSZ-ben való felszólalás fő ellenzője Nagy-Britannia volt, aki szerint a közgyűlés nem a megfelelő fórum az EU álláspontjának ismertetésére, mert a szervezet fő célja a stabilitás és a biztonság megteremtése, amelyet nem szolgál ha az Egyesült Államok jogrendjét bírálnák.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


