Világszerte számos utazónak bosszúságot okoz az esetenként hosszúra nyúló reptéri várakozás, különösen ha a csomagja nem érkezik meg menetrendszerint a futószalagon. A SITA Inc. legfrissebb tanulmánya szerint tavaly mintegy 30 millió légipoggyász veszett el ideiglenesen, melyek közül 200 ezer soha nem is jutott vissza gazdájához.
A fenti érték szerint az évente mintegy 3 milliárd csomag 1%-a veszik el véglegesen.
Egyedül a kanadai légitársaságok nem szolgáltattak adatot az összeállításhoz, mivel ott az amerikai és európai cégekkel ellentétben nem kötelező az ilyen információ kiadása. Mindent összevéve persze nagy valószínűség szerint Kanada sem lóg ki a sorból, az átlagos érték jellemző lehet az országra.
A SITA adatai szerint tavaly 2.5 milliárd dollárba került a légitársaságoknak a csomagok elvesztése, míg 2004-ben még 1.6 milliárd volt ez az érték.
Azon csomagokat, melyek végleg elvesznek és nem sikerül őket párosítani a tulajdonosokkal általában elárverezik. (Egy amerikai raktárközpontból évente több mint 1 millió árucikk kerül értékesítésre.)

Bárkinél lapulhat egy több tízezret érő játék-kincs: megőrülnek érte a gyűjtők, nagyon könnyű eladni
Egyre több felnőtt kezdett gyűjteni Hot Wheels vagy Matchbox kisautókat, ami új piacot nyitott a kereskedőknek is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


