Egy új elemzésből kiderül, hogy bizonyos esetekben a magasabb – de nem extrém – hitelállomány kifejezetten serkentőleg hat a gazdaságra.

Az új hitelfolyósítások volumene és a hitelállomány is jelentősen növekedett tavaly a CIB Bank KKV üzletágában, és az idei év első negyedében is folytatódott a bővülés. Az új kis- és középvállalkozói ügyfelek száma is gyors ütemben nőtt a pénzintézetnél.
Sikeres évet zárt tavaly a CIB Bank KKV üzletága: a hitelek és egyéb kötelezettségek (faktoring- és lízingkihelyezések) állománya dinamikusan, a negyedével nőtt 2021-hez képest, ami jelentősen meghaladta a teljes magyarországi vállalati hitelállomány 18 százalékos bővülési ütemét. Figyelemre méltó emellett, hogy a banki garanciák terén is nagyon jó eredményeket ért el a pénzintézet, hiszen a garanciaállomány közel negyven százalékkal gyarapodott 2022-ben. A kis- és középvállalkozói betétek állománya közben közel a harmadával emelkedett.
2023 első negyedévében még folytatódott az új hitelfolyósításoknál és az állománynál tapasztalható dinamikus növekedési trend: a kihelyezett hitelállomány a 2022-eshez hasonló ütemben, 24 százalékkal lett nagyobb. A gyors növekedési ütemet a betéteknél is sikerült tartani, miután itt is a tavalyihoz hasonló – 33 százalékos – volt a bővülés.
Jól sikerült 2022 a bank KKV üzletágánál számlanyitások terén is: közel 50 százalékkal emelkedett az új számlanyitások száma az előző évhez képest. Ennek nyomán a bankpiaci új számlanyitások 10 százaléka a középvállalatok körében a CIB-nél történt, így a pénzintézet az új ügyfelek szerzésében aktívabb szerepet játszik annál, mint amit a piaci részesedése indokolna.
A kis- és középvállalkozások finanszírozásánál továbbra is az agrárágazat, az autóipar és az egyesülési-felvásárlási piac (M&A) áll a fókuszban a CIB Banknál, de új ágazatként az egészségügy is megjelent a fontosabb szektorok között. A múlt év végi követelésállomány legnagyobb részét – közel 28 százalékát – változatlanul a feldolgozóipar adta a KKV üzletágban, amelyet a kereskedelem, járműjavítás és az agrárszektor követett közel 23 és 11 százalékos részesedéssel.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


