A pótkocsi rakománya annyira zsúfolt volt, hogy az egyenruhásoknak fel kellett mászniuk a tetejére.

Nem akárki figyel ezekre a házikedvencekre: képesített felvigyázók viselik gondjukat, amíg távol a gazdi
Az elmúlt években látványosan megugrott a hazai kisállat-tartók száma, akiknek gyakran nehézséget okoz, hogy kedvencüket megbízható, hozzáértő emberre bízzák nyaralás vagy egyéb szabadidős program esetén. Egy új képzés azok számára nyújthat segítséget, akik bizonyítanák megbízhatóságukat állatfelvigyázóként, és ezáltal azoknak is, akik képesítéssel rendelkező felügyeletre bíznák kedvencüket.
Jelentősen megugrott a kutyatartók száma Magyarországon. Míg 2018-ban a háztartások több mint harmada (36%), addig a koronavírus időszaka alatt, 2021 nyarán már a családok fele (50,4%) tartott kutyát – derült ki az Állatorvostudományi Egyetem kutatásából. Ezzel a gazdával rendelkező kutyák száma hazánkban meghaladja a 2,8 milliót – a gazdátlan ebekkel együtt pedig a 3 milliót. Bár a kutyatartás sok örömmel jár, hatalmas felelősség is. A gazdik közül sokan akár egy évtizedig sem mennek nyaralni amiatt, mert nem tudják megfelelő emberre bízni kedvencüket.
Ezt a problémát ismerte fel Dr. Piller Pálma állatorvos, aki megalapította az első olyan hazai állatszitter közvetítő oldalt, amelyik képzést is nyújt az állatvigyázóknak. A PetWiseCare programban ugyanis csak az vehet részt, aki sikeresen teljesíti az állatorvosok által tartott online képzést. A 2022-ben indult oldal jelenleg 60 szitterrel működik, nyolc nagyvárosban – Budapesten, Győrben, Szegeden, Pécsett, Kecskeméten, Debrecenben, Gyöngyösön és Siófokon.
A szolgáltatásunkkal az állattartóknak szeretnénk segíteni, hogy hosszabb-rövidebb program esetén képzett és megbízható emberre hagyhassák kedvencüket. Akár még akkor is, ha idősebb vagy valamilyen betegséggel küzdő kisállatról van szó, aki speciálisabb ellátást igényel, legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár törpenyúlról. A PetWiseCare programban ugyanis csak az vehet részt, aki sikeresen teljesíti az állatorvosok által tartott online képzés után a vizsgát
– mondta el Dr. Piller Pálma, a cég tulajdonosa. A startupba korábban már három angyalbefektető is beszállt, legutóbb pedig a Cápák között műsor befektetője, Balogh Péter – aki maga is két cica gazdája – is felfigyelt a vállalkozásra és 20 milliós befektetéssel és mentorálással támogatja ezt az úttörő vállalkozást. A startup a befektetésekkel az országos jelenlétet és a mobilapplikáció fejlesztését szeretné megvalósítani, ezt követően pedig a külföldi piacra lépésre fog fókuszálni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A PetWiseCare a befektetések mellett a Cápák között K&H az innovációért és fenntarthatóságért különdíjának is egyik jelöltje. A különdíj jelöléssel a vállalkozás egy két alkalomból álló pénzügyi tervezés tréninget kap és esélyes a fődíjra, az 1 millió forintos mentorprogramra is, ami a szint- és a nemzetközi piacra lépést is segítheti.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.


