3 °C Budapest
Földvári Gábor az Első Yard, a Pénzcentrum podcastsorozatának felvételén. Fotó: Stiller Ákos

Fizikai melósból lett az egyik leggazdagabb magyar: merészet lépett, de bejött a húzása

2022. április 11. 14:00

Megjelent az Első Yard, a Pénzcentrum podcast sorozatának hatodik epizódja, mely Földvári Gábor vállalkozóról szól.

Már meghallgatható az Első Yard, a Pénzcenturm podcastsorozatának hatodik része, mely Földvári Gábor vállalkozó karrierútjáról szól.

Földvári neve mostanában ismerősen csenghet

  • a 100-as listáról,
  • a tőzsdére nemrég bevezetett Nap Nyrt. egyik tulajdonosaként,
  • ő képvisel két olyan magántőkealapot is, melyek a Syntonite Medet tulajdonolják - ebbe a cégbe olvadt be az a vállalkozás, mely a kínai vakcinákat importálta Magyarországra és
  • ő annak az Innozone Holdingnak a tulajdonosa is, mely Cipruson élő EU-n kívüli állampolgárok és indiaik számára értékesített korábban magyar letelepedési kötvényeket.

Ebben az adásban ugyanakkor jellemzően Földvári korábbi éveivel foglalkozunk: hogyan fogalmazódott meg benne már gyerekként, hogy felnőtt korában majd a Rózsadombon akar élni római szobrokkal körülvéve, hogy

milyen szerepet játszott és játszik az életében a gyűjtőszenvedélye,

és hogy miért tették ki a KISZ-ből. Az adásban beszél arról is, hogy

  • miképpen került a rendszerváltás előtt a hardver kereskedelembe, és hogy
  • miért úszott részvényben és kötvényben Magyarország a rendszerváltás után (s hogy ezen hogyan lehetett jól keresni).

Ezen kívül szóba került még Földvári első munkahelye, a Csőszer, ahol fizikai munkát végzett, a Bizományi és az Újpesti bőrgyár, a magyar Amazonként induló Bookline sztorija, valamint a NABI és a Rába történetének egy fejezete is.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az Első Yard meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a Google Podcasten és itt, a cikkbe ágyazott lejátszóban is:

 

Borítókép és a kép többi fotója: Stiller Ákos

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 4. szerda
Ráhel, Csenge
6. hét
Február 4.
Rákellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?