Újabb vállalkozás szünetelteti működését Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – ezúttal az egyik legnagyobb helyi kertészet, a Bénó Kertészet jelentette be, hogy ideiglenesen bezárja kapuit.
Az Erste Bank tapasztalatai szerint elsősorban a feldolgozóipari, agrár illetve kereskedelmi cégek veszik igénybe az NHP Hajrá keretében elérhető forrásokat. A pénzintézet a programban tavaly év végéig több mint 97 milliárd forint értékben csaknem ezer szerződést kötött.
Nagy segítséget jelent a hazai vállalkozások finanszírozásában az NHP Hajrá. Az Erste Bank a Magyar Nemzeti Bank programja keretében 2020 végéig közel ezer hitel- vagy lízingszerződést kötött összesen több mint 97 milliárd forint értékben. A mikro-, kis- és középvállalkozásoknak eddig folyósított hitel összege eléri a 81 milliárd forintot. Jelentős a kereslet a termék iránt, a következő hónapokban pedig további növekedés várható a megkötött ügyletek számában - mondta el Szerdahelyi Róbert, az Erste Bank kis- és középvállalati üzletágának igazgatója.
A vállalkozások egyelőre elsősorban a forgóeszköz-finanszírozást igénylik, az Ersténél a kihelyezett hitelek 55 százalékát ilyen céllal vették fel a cégek. A beruházáshoz kapcsolódó források többsége a meglévő hitelek kiváltását szolgálta: az ügyletek 24 százaléka volt hitelkiváltás, míg az új beruházási hitelek aránya 21 százalék. A megkötött szerződések kétharmadát három iparágból igényelték. A kihelyezett hitelek 24 százaléka a feldolgozóiparba, 22 százaléka a mezőgazdaságba, míg 19 százaléka a kereskedelembe ment.
Az NHP Hajrá hitelek feltételei önmagukban is rendkívül vonzók a kkv-szektor számára, a termékek emellett jól kombinálhatók a különböző garanciaprogramokkal. Az Erste Bank várakozása szerint a pandémiás helyzet várható javulásával ismét élénkül majd a gazdaság és nő a lakossági fogyasztás, ennek köszönhetően mind több hazai vállalkozásnál terveznek fejlesztést. Ezzel párhuzamosan pedig egyre nagyobb igény lesz a beruházási célú hitelekre - tette hozzá Szerdahelyi Róbert.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


