Július 25-én bezárja kapuit a főváros egyik kedvelt pizzériája, mint írták, lejárt és meg nem újítható bérleti szerződés áldozataként nem tudnak tovább nyitva tartani.
Sárgák, kékek, zöldek, lilák és rózsaszínek. Apró manóházak, tekergő indák, élénk fantáziavirágok vagy épp tengeróceánok lakói köszönnek vissza Melegh Andrea selyemre festett képein, selyemsálain és -kendőin. A pécsi selyemfestő formavilága, színharmóniája egyéni és mással nem összetéveszthető. Unikális termékeivel már elbűvölte mind a szakmát, mind az egyedi portékákra vágyó vevőket. Most a HelloVidéknek elárulta azt is, hogy mitől lesz egy kézműves termék piacképes, kinek a számára lehet értékes és miként válhat önálló turisztikai termékké?
Melegh Andrea a HelloVidéknek többek között elmondta, hogy a selyemfestés egyedi és különleges tevékenység. Valamennyi képes ugyanis arra, hogy érzéseket és hangulatokat fejezzen ki. A művészt azt is elmondta, hogy több mint 25 éve főállású vállalkozóként dolgozik, és ebben a feladatásban például különböző arculatokat gyárt, számítógépes grafikákat készít.
Ezután azonban a selemyfestésből kisvártatva professzió lett, Andreát ugyanis felfedezték, és kiállítást szerveztek a képeinek. Az első megnyitóján el is adott 6 képet, ami anyagilag is visszahozta mindazt, amit addig befektetett az alkotásba. De hogy mi történt ezután, hogyan futott be saját termékeivel Melegh Andrea azt a HelloVidék cikkében olvashatod el!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


