23 °C Budapest

Veszélyben a Telekom ügyfelei: ez a csalók legújabb módszere

2018. április 28. 16:02

A Magyar Telekomra hivatkozva próbálnak ismeretlenek adathalászlevélben személyes adatokat megszerezni. Ha valaki értesítőt kap arról, hogy számlatartozása van, ne kattintson ész nélkül, alaposan nézze meg az e-mail, amit kapott.

Olvasónk pénteken e-mailt kapott a Magyar Telekomtól. Legalábbis állítólag. Ugyanis a levelet szemügyre véve pillanatok alatt kiderül, hogy csalók próbálkoznak adatlopással. Pláne, hogy az olvasónk azt írta, ő maga nem is a Telekom ügyfele.

Már az e-mail cím lebuktatja a csalókat, és a tört magyarsággal megírt levél, valamint az ékezetek hiánya is arról árulkodik, hogy ennek a levélnek az ég világon semmi köze nincs a Magyar Telekomhoz.  A linkre kattintva egyébként a Telekom weboldalát utánzó online felületre irányítják az embert, ahol a bejelentkezési adatok megadását kérik a címzettektől.

Ha valaki rákkatint a linkre, még nem kell aggódnia, ezzel semmilyen veszélynek nem teszi ki a gépét, ahogy a levél megnyitása sem kockázatos.  Gond akkor van, amikor a Belepek feliratú linkre kattintva az “áldozat" megadja a kért adatokat, amelyek ezáltal illetéktelen kezekbe kerülnek.

A legfontosabb, ha valaki ilyen e-mailt kap, hogy soha ne adja meg semmilyen személyes adatát. Érdemes megnézni, milyen e-mail címrtől érkezett az üzenet, és felmerül a gyanú, hogy esetleg valóban tartozásunk van, inkább felhívni a szolgáltato ügyfélszolgálatát és érdeklődni, van-e rá esély, hogy valóban ők küldték a levelet (nagy valószínűséggel nemleges választ fogunk kapni).

Nem ez az első eset egyébként, hogy a Magyar Telekom nevében csalók próbálkoznak ellopni mások adatait. A cég korábban hangsúlyozta, a

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

hivatalos, általuk küldött levél esetén a weboldal link jeminden esetben tartalmazza a telekom.hu tartományt.

Ha a kapott levélnél ez nem teljesül, úgy tanácsos nem megnyitni a hiperhivatkozást.

 

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 4. hétfő
Domonkos, Dominika
32. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?