Július 25-én bezárja kapuit a főváros egyik kedvelt pizzériája, mint írták, lejárt és meg nem újítható bérleti szerződés áldozataként nem tudnak tovább nyitva tartani.
Hogy kerül az ásványvíz a palackba? Egyáltalán: miből lesz a palack, és mennyit töltenek meg egy nagy ásványvíz-üzemben? A Pénzcentrum Közép-Európa egyik legnagyobb palackozóüzemében járt.
Az Aquarius-BUSZESZ Csoport Magyarország egyik legmeghatározóbb piaci szereplője "szomjoltó" kategóriában. Az elmúlt években mind energiaital-, mind ásványvíz-szegmensben a legnagyobb mennyiséget palackozták óbudai és albertirsai gyáraikban. A szénsavas üdítők gyártásában pedig együttesen a 2. helyen állnak a piacon.
A Pénzcentrum a 10. Coop Rally keretében nézett körül a cég albertirsai palackozóüzemében.
A 15 éve működő albertirsai üzem kapacitása 3 millió palack, azaz 200 kamionnyi ásványvíz (üdítő, energiaital) naponta. Az üzemben 200 különböző terméket gyártanak.

A cég 35 országban van jelen, 2014-ben 550 millió liter szomjoltót értékesítettek, több áruházlánc saját márkás ásványvizét is ők gyártják.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az albertirsai telephelyen lévő kutakból kinyert víz a jégkorszakban, 28-29 ezer évvel ezelőtt szivárgott be és így nem tartalmaz friss, így potenciálisan szennyezett vizet.
A palackok kezdetben kis előformákban jelennek meg az üzemben, majd fúvás után nyerik el végső formájukat. Ezután kerül a palackba az ásványvíz, majd a palack tetjére a kupak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


