Budapest gazdaságpolitikai vezetésében alapvető fordulatra van szükség, a város vezetése ugyanis egy fillért sem forgat vissza a 180 milliárd forintnyi iparűzési adóbevételből a kisvállalkozások fejlesztésére.
A kormány csak szólamok szintjén segíti a kisvállalkozásokat, az elérhető források minimálisak, s nincs olyan pályázat, mely a közép-magyarországi régióban a munkahelyteremtésre biztosítana forrásokat - mondta a Magyar Hírlapnak Papcsák Ferenc, a Fidesz fővárosi képviselője. Az uniós mikrohitel-program működik ugyan, ám a rendelkezésre álló pénznek csak egy töredéke helyezhető ki.
A finanszírozás terén a főváros sem lehet büszke, hiszen a befolyó 180 milliárd forintnyi iparűzési adóból egy fillért sem fordít a városvezetés a kisvállalkozások fejlesztésére. A Papcsák szerint olyan támogatási rendszert kellene kidolgozni, mely valóban hozzájárul a munkahelyek megőrzéséhez és újak létesítéséhez. A képviselő egyetértett azokkal a tervekkel, melyek szerint egy új, állami tulajdonú kereskedelmi bank létrehozásával javítani lehetne a vállalkozások hitelezését.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


