Üzletpolitikai háttéregyezség állhat a Herz Szalámigyár ellehetetlenítése és felszámolása mögött.
A Magyar Nemzet szerint elképzelhető, hogy így akarják kivégeztetni a céget, hogy aztán olcsón felvásárolhassák azt. Az utóbbi időben ugyanis több olyan befektetői csoport is jelentkezett, amely átvenné a szalámigyárat, például a debreceni Hús Rt., vagy a Pick Szeged.
Nem egyértelmű az sem, miért mondta az agrártárca államtitkára a napokban egy szakmai konferencián - a Herzre utalva-, hogy a kormány hajlandó finanszírozni bármelyik húsipari vállalkozást, de csak akkor, ha nem kell megmenteni az adott céget.
Az üzem tulajdonosa hónapok óta küzd a CIB Bankkal a forgóeszközhitel folyósításáért. A patinás gyárat nem a gazdasági válság, hanem a bankkal elhúzódó finanszírozási tárgyalások juttatták a felszámolásig. A 120 éves Herz megszűnésével 350 ember veszítheti el állását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


