Hétfőn döntést hozott a washingtoni törvényszék a Siemens AG elhíresült vesztegetési, sikkasztási ügyében, melynek értelmében 1,33 milliárd dollárt (260 milliárd forint) kell a cégnek büntetésként fizetnie.
Mint ismeretes, 2001-2007 között a német cég több mint 1,36 milliárd dollárt (265 milliárd forint) fordított világszerte kormányok, vállalatok megvesztegetésére, egy-egy óriásprojekt elnyerése érdekében Latin-Amerikától egészen a Közel-Keletig.
A pénzt osztrák, illetve svájci folyószámlákon keresztül, különféle fantomcégek közbeiktatásával juttatták célba, vagyis off-shore cégek mögé bújt állami, önkormányzati, közigazgatási vezetőkhöz. Az érintett országok, illetve kormányok közé tartozik például Irak, ahol az olajat élelmiszerét nevű ENSZ program futása alatt történtek vesztegetések, Venezuelában távolsági vasúthálózat kiépítéséért, Bangladesben mobil hálózat felállításáért, Argentínában egy egymilliárd dolláros személyazonosító kártya-projektért cserébe folytak a kenőpénzek.
A most kiszabott birságra valószínűleg azért bólintott rá az óriáscég, mert ennél jóval nagyobb összegre számítottak, hiszen a 90-es évektől napjainkig több mint a dupláját fordították hűtlen kezelésre, sikkasztásra, lefizetésre.
2007-ben a müncheni bíróság már elmarasztalta ugyan a céget, akkor azonban csak 287 millió dollárt (55 milliárd forint) kellett fizetniük
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeleti Bizottságának (SEC) vezetője szerint az ügy precedens értékű volt a korrupció földrajzi és anyagi nagyságrendje miatt is.
Az 1,33 milliárd dolláros, anyavállalatra kivetett bírságon kívül az argentin, a bangladesi és a venezuelai leányvállalatok is egyenként 500 ezer dollárt fizetnek USA és Németország számára.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


