A változatlan áron számított kiskereskedelmi termékforgalom 2008 júliusában 1,8 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől a naptárhatástól megtisztított adatok alapján. Az értékesítés volumene azonban az előző hónaphoz képest 0,1 százalékkal mérséklődött - derül ki a KSH legfrissebb adataiból.

2008 első hét hónapja során összesen 3447 milliárd forint értékű árut forgalmaztak az országos kiskereskedelmi üzlethálózatban, valamint a csomagküldő kiskereskedelemben. Az első hét hónapban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletek változatlan áron számított forgalma 1,5 százalékkal, júliusban pedig 1,4 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakától.
Júliusban az eladások jelentős részét (92%-át) lebonyolító vegyes termékkörű üzletek (hiper- és szupermarketek, vegyesboltok) forgalma 1,6%-kal mérséklődött, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzletek eladásai 0,9%-kal növekedtek. A szezonális és naptárhatástól megtisztított adatok szerint az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem júniusi forgalmának volumene lényegében nem változott az előző havihoz képest.

A nem élelmiszer-kiskereskedelem változatlan áron számított forgalma az első félévben 2,6%-kal, júliusban 2%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Júliusban csupán a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag-üzletek változatlan áras forgalma csökkent, míg a többi üzlettípusban emelkedett az értékesítés volumene az előző év azonos hónapjához képest. Az előző évi bázishoz képest a legnagyobb mértékben a textil-, ruházati- és lábbeliüzletek növelték eladásaikat. A szezonális és naptárhatástól megtisztított adatok szerint a nem élelmiszer-kiskereskedelem változatlan áron számított forgalma júliusban 0,1%-kal elmaradt a júniusitól.

Az Eurostat gyorsbecslése szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 2008. júliusban - naptárhatástól megtisztított adatok alapján - az Európai Unió 27 tagállamában és az eurózóna országaiban egyaránt elmaradt az előző év azonos havitól. A csökkenés mértéke az Európai Unió 27 tagállamában átlagosan 1,1%-os, az eurózóna országaiban 2,8%-os volt. A tagállamok közül kimagaslóan növekedett (18,4%) a kiskereskedelmi forgalom Romániában, a legnagyobb visszaesést Lettországban mérték (8,5%).
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


