Az ünnepélyes nyitókonferencián Dr. Teplán István, a KSZK főigazgatójának köszöntője után Makszin Péter kormányzati személyügyi és közigazgatás-fejlesztési szakállamtitkár, Horváth Viktor, az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Közigazgatási Reformprogramok Irányító Hatóságának főosztályvezető-helyettese és Dr. Szakács Gábor, a KSZK képzési főigazgató-helyettese mutatták be a Teljesítményértékelési képzések ÁROP-2007/2.2.2. kiemelt projekt céljait és prioritásait. Az eseményen részt vett Bogdány Zoltán, a projekt megvalósításáért felelős projektiroda vezetője, a kormányhivatalok, a központi államigazgatási szervek és a regionális közigazgatási hivatalok vezetői.
A Teljesítményértékelési képzések célkitűzései a vezetők képességeinek korszerűsítése, a teljesítményértékelés valódi tartalommal történő feltöltése, a készségek fejlesztése. A projekt a magasabb szintű foglalkoztatást, képzettebb munkaerő kialakítását; a közigazgatás szolgáltató jellegének erősítését, az állami intézményrendszer szervezetei belső működésének megújítását biztosítja.
Az egyes alprojektek céljai:
Az 1. alprojektben az új típusú közszolgálati TÉR bevezetését támogató képzések gyakorlatorientáltan kívánják elérni a kedvezményezett hivatalok szervezeti kultúraváltását.
A 2. alprojekt 1200 köztisztviselő kompetenciafejlesztését tűzte ki célul központi és regionális szervezésű tréningeken való részvételük során.
A vezetői akadémiaként is elnevezett 3. alprojekt a vezetők személyre szabott fejlődésére fókuszál a magasabb egyéni és szervezeti teljesítmény érdekében.
A 4. alprojekt a korszerű oktatási módszertan alapján huszonhat e-learning tananyag kifejlesztését tűzte ki célul, amelyek segítségével költség- és környezetkímélő módon biztosított a közigazgatási vizsgákra való felkészülés.
A projekt a 664 millió forint összegű uniós támogatásban részesül az Európai Szociális Alapból az ÚJ Magyarország Fejlesztési Terv keretén belül.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


