A foglalkoztatás bővítését és a társadalmi integrációt elősegítő újabb projektek az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében
Az európai uniós támogatások a fejlődés és felzárkózás példanélküli esélyét biztosítják Magyarország számára. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv hatékony és célzatos felhasználásával munkahelyeket teremthetünk, munkára képesíthetünk, munkára ösztönözhetünk - derül ki a legújabb NFÜ közleményből.
A fejlesztések közvetve hozzájárulnak a foglalkoztatás bővítéséhez és a gazdasági fejlődés felgyorsításához.
A hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatása, valamint a versenyből kiszorulók ösztönzése és munkára képesítése a sikeres és versenyképes Magyarország megteremtésének alapvető feltétele.
A Hajléktalanokért Közalapítvány az Összefogás a Budapesti Lakástalanokért és Hajléktalan Emberekért Közalapítvánnyal partnerségben 345 millió forint európai uniós fejlesztési pénzt nyert el a hajléktalan emberek társadalmi integrációját segítő TÁMOP-5.3.2. pályázat keretében. A projekt célja a hajléktalanok társadalmi és munkaerő-piaci integrációjának szakmai és módszertani megalapozása. A támogatásból az integrációt segítő konkrét megoldásoknak megfelelő szervezetfejlesztés, a hajléktalanok helyzetét javító javaslatok valósulhatnak meg, valamint szakmai és társadalmi hálózatok épülhetnek ki. A projektgazda Hajléktalan Közalapítvány tizenhat éves szakmai múltja, a területen szerzet tapasztalatai és magas színvonalú tevékenysége biztosítja, hogy a megvalósuló fejlesztés kézzelfogható változásokat hozzon.
A társadalmi kohézió és a gazdasági fejlődés szempontjából szintén fontos réteg, a hátrányos helyzetű kisgyermekek felzárkózását célzó gyerekesély program országos kiterjesztését az NFÜ 688,6 millió forint európai uniós forrással támogatja a TÁMOP-5.2.1. pályázat keretében. A gyermek-esélyegyenlőségi program gazdája a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet, partnerségben a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézet Gyermekprogram Irodájával. A projekt megalapozza a 0-7 éves gyerekek integrációjának és esélyegyenlőségének növelésére nyújtott korszerű szolgáltatásokat és kistérségi programokat. A fejlesztés keretei között létrejön a témával kapcsolatos tudásbázis, kidolgozzák a Biztos Kezdet és a kistérségi, összetett modellprogramokat, valamint más kapcsolódó szolgáltatások tervezésére, megvalósítására, értékelésére, fenntarthatóságára és módszertani támogatására szolgáló eszközöket, képzési csomagokat hoznak létre. A kiemelt projekt megerősíti a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet szakmai tevékenységét, szorosabbá fűzi a gyermekvédelmi feladatokat ellátó intézmények, önkormányzatok és civil szervezetek szakmai kapcsolatait, valamint elősegíti a társadalmi szemléletváltást.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


