Minőségi üzleti elképzelések esetében a jövőben már nem lehet korlát a szükséges önerő hiánya, az innovatív finanszírozók a hitelnyújtáson túlmenően tőkeinjekcióval is segítik partnereiket. A magyar piacon kínált finanszírozási megoldások köre innovatív megoldással bővül; hazánkban is megjelenik a projektgazdák által Nyugat-Európában kedvelt és sok esetben preferált alternatív szolgáltatás, melyben a pénzintézet tulajdonosi szerepet is vállal a szükséges önerő megteremtéséhez.
Hazánkban is megjelent ugyanis a nyugat-európai finanszírozási gyakorlatban meghonosodott tőkeoldali szerepvállalás a hitelt nyújtó pénzintézet részéről. A finanszírozó - az általános gyakorlattól eltérve - az adott beruházást megvalósító társaságban tőkeinjekciót hajt végre, és ezzel lehetővé teszi a hitelhez szükséges saját tőke elérését. Finanszírozási oldalon ezt a lépést két tényező tette indokolttá; egyrészt a nagyberuházások hitelmarzsainak jelentős csökkenése az elmúlt években, másrészt a tőkebefektetésen realizálható nagyobb hozam.
Természetesen a finanszírozó hitelen túli tőkeinjekciójához a beruházó cégnek komoly követelményrendszernek kell megfelelnie; az alapvető elvárások között sorolhatjuk fel a bizonyított menedzsment-teljesítményt, korábbi referenciaértékű projektekben tükröződő iparági know-howt és a nem utolsósorban az adott projekt stabilan előrejelezhető cash-flow termelő képességét.
A projektgazda számára a finanszírozó pénzintézet tulajdonostársként történő bevonása más tőkealternatívákkal szemben hosszabb távon azért lehet kiemelkedően vonzó, mert előre rögzített feltételek mellett - akár a beruházásból származó profitból - kivásárolhatja a külső tulajdonost és egyedüli részvényessé válhat. Az újfajta tulajdonosi szerepvállalást is kínáló finanszírozási kooperáció Magyarországon napjainkban indul útjára. Ezzel az alternatív szolgáltatással a hazai piacon az elsők között - saját anyavállalati tapasztalatok által biztosított know-how-ra támaszkodva - a HYPO Alpe-Adria Leasing jelent meg. A pénzintézet vezérigazgatója, Kiss Zoltán szerint a beruházó és a pénzintézet kapcsolata intenzívebbé válik a tőkeoldali szerepvállalás megjelenésével:
"Már a projekt-előkészítés fázisában szorosan be kell vonni a finanszírozó partnert. A beruházás természetéből adódóan a hangsúly az együttműködésen és a két fél közös kockázatviselési és megtérülési elvárásain van. A beruházó számára kulcsfontosságú szempont, hogy egy helyen, egy rugalmas partnerrel társulva kapjon komplett pénzügyi szolgáltatásokat: a tőkeinjekciótól, a hitelezésen keresztül, az EU támogatások bevonásáig. Eközben pedig nem veszíti el azt a lehetőséget sem, hogy a jövőben ismét teljes tulajdonosi kontrollt gyakorolhat az üzlete felett."
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


