A cseh, szlovák, román, lengyel és spanyol fiatalok sokkal inkább terveznek külföldre utazni idén, mint a magyarok.
Egyre jobban közeledik a határidő: május 31-én ugyanis eltűnnek a SZÉP kártyákra 2015-ben feltöltött összegek. A hamarosan lejáró pénzeket elkölthetjük többek között: szállásra, étkezésre, sportolásra, de akár egyéb szórakozásra is, ez pedig most igazán jól jöhet az előttünk álló 4 napos hosszú hétvégén.
A bankok tapasztalatai szerint sokan az utolsó pillanatra hagyják a SZÉP kártyáikon lévő összegek elköltését. Olyan nagyon sokáig azonban már nem szabad várunk, hiszen azokat a pénzeket, amiket a munkáltatók még 2015-ben utaltak a SZÉP kártyánkra,
Mi lesz azzal a pénzzel, ami a kártyákon marad?
A fel nem használt összegeket a SZÉP kártyát kibocsátó intézmény köteles visszautalni a munkáltatónak, akitől a feltöltés érkezett.
- tudta meg a Pénzcentrum az OTP banktól.
A K&H banknál tavaly, a 2014-ben feltöltött összeg mindössze fél százaléka veszett el, míg az MKB banknál 164 millió forintot nem költött el a 27 ezer jogosult. Az elmúlt évekhez képest nem volt nagy eltérés, a kártyákon maradt összegek az 5-6 ezer forint körül mozogtak a banknál.
- tette hozzá a bank.
Mennyit kell még mostanában elkölteni?
- A K&H SZÉP kártyákon még 400 millió forint vár elköltésre idén májusig.
- Az MKB Baknál a 2015-ben feltöltött 12,5 milliárdból mindösszesen 576 millió forint vár még elköltésre. Mintegy 35 ezer munkavállalónak van még május 31-én lejáró egyenlege.
- Az OTP SZÉP kártyáin még közel 3 milliárd forint 2015-ben kiutalt juttatás pihen, és közel 200 ezer munkavállaló lehet érintett.
Mire használhatjuk fel ezt a pénzt?
A május végi határidőig még két hosszú hétvége is vár ránk: április 14-17-ig 4 napot pihenthetünk egyhuzamban, míg április 29- május 1 között 3 napot.. Ez a két hosszú hétvége pedig kiváló alkalom arra, hogy elköltsük a SZÉP kártyákról a lejáró pénzösszegeket.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- Érdemes tudunk, hogy a szabadidő és rekreációs alszámla nem csupán uszodákban, fürdőkben vagy különböző kulturális szolgáltatásokra, hanem például speciális gyógyászati technikákra és bizonyos egészségügyi vizsgálatokra is költhető, de mehetünk belőle állatkertbe vagy élményparkba is.
- A vendéglátás utalványrészből szintén strandolhatunk és gondoskodhatunk az ellátásunkról, ebédről, vacsoráról.
- A szálláshely alszámlából akár előre is lefoglalhatjuk és kifizethetjük a tervezett utazásunk szállásköltségeit. Emellett pedig ezt a kártyatípust költhetjük utazásszervezési szolgáltatásra, gyógyfürdő- illetve strandbelépőre is.
Hova, mennyiért?
Aki a mostani hosszú hétvégén utazna el valahova, annak nem árt sietnie, hiszen hamar betelnek a legjobb helyek. Persze még mindig találhatunk fillérekért is szállásokat. A Pénzcentrum körképe szerint például egy Siófoki panzióba 1400 forintért pihenthetünk meg egy éjszakára - az árban persze az ellátás nincsen benne. Balatonlellén pedig egy apartmanos szállás 1 500 forintba kerül egy éjszakára, míg a Kiskunmajsai Thermál Motelbe 1 750 forintba kerül egy éjszaka ellátás nélkül.
Aki fürdőzni menne a fővárosban, annak a Széchenyi Gyógyfürdőben hétvégén 5 600 forintot kell fizetnie a napi belépőért, amihez kabinos öltöző is jár. A Rudas Gyógyfürdőben pedig a napi kabinos gőzbelépő pedig 3 700 forintba kerül. De akár Aqua Worldben is fizethetünk a SZÉP kártyánkkal. A családi egész napos belépő itt 2 felnőtt és 2 (14 év alatti) gyermek részére például 10 490 forintba kerül.
Az állatkert meglátogatása is jó program lehet a hosszú hétvégén. A Fővárosi Állat- és Növénykertbe a felnőtt belépő 2 800 forintba kerül, míg a 2-14 év alatti gyermekeknek 1 900 forint. A diákjegy 2 000, a nyugdíjas pedig 2 300 forintba került, 2 éves kor alatt pedig a belépés díjtalan.
MTI Fotó: Kovács Attila

Indulhat a tippelés meddig bírja a Petőfi híd: a felújítás tervezésének megpályáztatására sincs pénz
Budapest vezetése egyelőre nem tudja megkezdeni a súlyosan korrodálódott Petőfi híd felújítását.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


