Nem csak az utast, hanem a sofőrt vagy még az üzembentartót is felelősségre vonhatják, ha nem kapcsolja be mindenki a biztonsági övet.

Ilyen még nem volt: óriási újítást jelentett be a BKK, rengeteg budapesti életét könnyítenék meg vele
Új típusú BKK-buszjárat indulhat Budapesten – az utasok igényei szerint alakított útvonalon közlekedik. A BKK Magyarországon elsőként hozna létre és tesztelne egy rugalmas útvonalú, igényvezérelt közlekedési rendszert - derül ki a cég honlapjáról.
A BKK által felvetett Telebusz szolgáltatás újdonsága, hogy nem lesz fix útvonala: az utasok a foglaláskor megjelölik, hol szeretnének felszállni és leszállni. Ennek alapján a járművek egy szoftver segítségével optimalizált, változó útvonalon közlekednek.
Mint írják, az új Telebuszjárat 2025-ben indulna és a 274-es jelzéssel közlekedne. A menetrendben meghirdetett fix időpontokban indulna Cinkota HÉV-állomástól, innen az Ostoros úton és a Bóbitás úton keresztül éri a rugalmas útvonalú területet. Bejelentett igény esetén a Menyhért utca–Monoki utca–Muzsika utca útvonalon érintené a 31-es busz Muzsika utca megállóját. A rugalmas útvonalú területen belül nem lenne fix útvonala, hanem az utasoktól érkező igénybejelentések alapján, előre meghatározott utcákon keresztül érintené a szükséges felszállópontokat.
A járat az első évben tesztüzemben közlekedne, követési ideje jellemzően 30 perc lenne. A járat Cinkota HÉV-állomásnál a H8-as és a H9-es HÉV-hez, míg a Muzsika utcánál a 31-es buszhoz csatlakozna.
A 274-es számú buszok az érintett területen belül nem fix útvonalon, hanem az igények alapján, az előre meghatározott utcákon haladva érnék el a megadott fel- és leszállópontokat. Ezek a pontok nem klasszikus megállók lennének, hanem táblával megjelölt helyszínek egy utcaszakaszon vagy kereszteződésben, ahol bármelyik irányból érkező busz biztosítaná a le- és felszállást. A BKK társadalmi egyeztetést indított a 274-es busz tervezett közlekedésével kapcsolatban, és várja a helyiek és az érintettek véleményét egy online kérdőív formájában, amely elérhető a társadalmi egyeztetés weboldalán.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


