Az érkező ciklon előtt és után is erős, viharos szél várható csütörtök estétől - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán csütörtök délután.
Az idei évben minden harmadik (36%) magyar biztosan tervez legalább egy balatoni üdülést, a legtöbben nyáron pihennék ki magukat a magyar tengernél – mutat rá egy friss felmérés. Leginkább pár napot, illetve 1 hetet szeretnének eltölteni a vendégek a Balaton környékén, ahol többségük naponta legalább 10-20 ezer forintot költene el fejenként. A déli mellett sokan az északi partot választják a kulturális programok, a nyugalom, a természet és a helyi gasztronómia élmények miatt. A szállás kiválasztásánál pedig az ár mellett az elhelyezkedés, a minőségi szolgáltatások, a szoba felszereltsége, valamint a vendégszeretet is kiemelt szempont.
Tízből négy (42%) budapesti akar idén a Balatonnál pihenni, minden ötödik magyar (20%) pedig még nem döntötte el, hogy üdül-e a tó környékén. Amíg a tinédzserek (16-19 év) több mint fele (52%) ellátogat a Balatonhoz, addig az 50-59 éves korosztály közel kétharmada (61%) ezt egyáltalán nem tervezi - derült ki a Mandilla Hotel és Opinio kutatócég közös reprezentatív felméréséből. A balatonozók döntő többsége (71%) - különösen a 20 év alatti fiatalok (85%) - leginkább nyári üdülést választ, de vannak, akik tavasszal (11%), ősszel (14%), illetve télen (8%) is szívesen kapcsolódnak ki a tónál. Sokaknak még nem végleges (40%), hogy merre veszik az irányt, de akiknek már igen, azoknál a déli (27%) és az északi part (19%) is népszerű célpont, illetve közel hasonló arányban (14%) vannak azok, akik mindkét partra terveznek eljutni idén.
„Az északi parti településekre elsősorban a színes kulturális és szabadtéri programok, a vízparti élmények, a helyi gasztronómia, a nyugalom, a természeti szépségek és a történelmi nevezetességek vonzzák a hazai vendégeket” - emelte ki a felmérés eredményeiből Penziás Réka és Kovács Gábor. A köveskáli négycsillagos Mandilla Hotel alapítói a gyakorlatban is azt tapasztalják, hogy a versenyképes ár mellett az elhelyezkedés, a szolgáltatások minősége, a pihentető környezet, a szobafelszereltség és a vendégszeretet a legfontosabb szempontok a szállás kiválasztásánál, amit a kutatás eredményei is megerősítenek. Különösen igaz ez a budapestiekre, ahol az elhelyezkedés (64%) és a nyugalom (36%) az országos átlaghoz képest (53%,26%) sokkal jobban felértékelődik.
Az üdülésre naponta fejenként legalább 10-20 ezer forint közötti összeget szánna a megkérdezettek döntő többsége (66%). Az összes válaszadó közel negyede (24%) 20-40 ezer forintot kalkulál személyenként, míg hét százalék ennél is többet áldozna a napi kiadásokra az idén. A kutatásban részt vevő magyarok fele (52%) 1-2 napban vagy hosszú hétvégében gondolkodik, negyedük egy hetet (25%), míg minden tizedik válaszadó minimum két hetet tölt a Balatonnál.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.