A Pénzcentrum 2026. február 20.-i hírösszefoglalója, deviza árfolyamai, heti akciók és várható időjárás egy helyen!
Kiadták a vörös kódot: északon brutális zivatarok lehetnek, rengeteg nyaralni induló magyart is érinthet Szlovéniában
A legmagasabb fokozatú, vörös riasztást adták ki hétfőn reggel Szlovénia északi részeire, mivel ott heves esőzések várhatók, amelyek jelentős áradásokat okozhatnak. Vörös riasztás hétfő reggeltől a Gorenjska régióban van érvényben, délutánra a front kelet felé halad és kiterjed a Stajerska és a Koroska régióra, valamint a Muravidékre. Az ország többi részén közepes fokozatú, narancssárga figyelmeztetés van érvényben.
Mivel viszonylag rövid idő alatt nagy mennyiségű eső várható, a patakok és kisebb folyók gyorsan megduzzadhatnak, és földcsuszamlások is előfordulhatnak. Különösen veszélyeztetettek azok a területek, amelyeket a hónap elején pusztító áradások sújtottak - közölte az Környezetvédelmi Ügynökség.
Nem csak Szlovéniában lesznek viharok
A legmagasabb fokozatú, vörös riasztás van érvényben az északnyugat-olaszországi Lombardia régió területén, de a rossz idő miatt több más térségben is készültség lépett életbe hétfőn. Az utóbbi napok forróságát kevesebb mint egy nap leforgása alatt nagyerejű viharok váltották fel az ország északi részén. Lombardiában vörös, Liguriában, Piemontban, Friuli Venezia Giuliában, Venetóban, Toszkánában és Bolzano térségében pedig közepes szintű, narancssárga riasztás érvényes. Milánóban lezárták a szabadtéri uszodákat, a parkokat.
A vasárnap esti órákban rendkívüli erősségű vihar csapott le Liguriára: Genovában a hétfő hajnali órákig kétszáz milliméter csapadék esett le, amely az egész várost megbénította. A víz elárasztotta a történelmi városközpontot, a központi vasútállomást, az aluljárókat. Több helyen áramszünet keletkezett. A villámok működésképtelenné tették Novi Ligure vasúti hálózatát.
A Milánó és Párizs közötti nagysebességű vasútvonal sem működik egy Franciaországban történt földcsuszamlás miatt.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A csapadékos idő a következő napokban éri el Olaszország középső és déli részét. Rómában legalább tízfokos hőmérsékletcsökkenést várnap az utóbbi napokban mért közel negyven fokhoz képest. Szicília nyugati partszakaszán, Trapani térségében négyszáz turistát kellett vasárnap a tengeren keresztül kimenekíteni a bozóttüzek miatt, amelyek az erős, forró szél miatt egészen a város repülőteréig eljutottak. A repülőteret órákra lezárták, majd újranyitották. Tüzet oltanak Palermo és Messina térségében is: a szigeten 11 tűzoltásra alkalmas repülőgép és helikopter dolgozik.
Már látni, jön a brutál fordulat az időjárásban: megismétlődhet a március 15-i óriási hókatasztrófa?
A meggyengült poláris örvény következtében rendkívül szélsőséges időjárási helyzet alakulhat ki Magyarországon.
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







