23 °C Budapest
Lighting and thunder on the Great Plains in springtime

16 vármegyére sújt le a szerdai zivatar: viharos szél, jég is jöhet

2023. július 26. 10:16

Reggel, délelőtt is főleg az ország déli, délkeleti felén, míg napközben elsősorban az Északi-középhegységben és az Alföld északkeleti tájain lehetnek zivatarok, de az északnyugati tájakat leszámítva másutt sem zárható ki dörgés, villámlás. A zivatarokhoz heves kísérőjelenségek már nem társulnak, átmenetileg viharos széllökés (~60-80 km/h), kisebb méretű jég és intenzív csapadékhullás előfordulhat - írja honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az északnyugati megyékben zivataroktól függetlenül is időnként viharossá fokozódik az északnyugati szél.

A szerdai napra elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat zivatarveszély miatt 16 vármegyében. Győr-Moson-Sopron, Vas és Komárom-Esztergom vármegyék kivételével az egész országban zivatarok alakulhatnak ki, melyek esetében elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat. Ezen túlmenően Győr-Moson-Sopron vármegyében a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 km/h-t a figyelmeztetés szerint.

Szerdán a vastagabb felhőzet és a csapadékzóna lassan kelet felé helyeződik, ám előterében még erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, és záporok, zivatarok is kipattannak. Az északnyugatira forduló szelet egyre nagyobb területen kísérik erős, az Észak-Dunántúlon viharos lökések - írja az előrejelzés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 27 fok között várható, a tartósan borult, esős tájakon számíthatunk az alacsonyabb értékekre. Késő estére 12 és 18 fok közé hűl le a levegő. 

Szerda estére a keleti országrészben is csökken a felhőzet, megszűnik a csapadék. Hajnalra párásság, foltokban köd képződhet. Az északnyugati szél többfelé élénk, itt-ott erős marad.

Csütörtökön éjjel a keleti határnál is csökken a felhőzet, megszűnik a csapadék. Mögötte napos időre számíthatunk gomoly- és fátyolfelhőkkel, napközben már csak helyenként - nagyobb eséllyel az északkeleti tájakon - fordulhat elő zápor. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati, majd a délnyugati szél. Délután 21 és 26 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk. 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 13. péntek
Antal, Anett
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?