27 °C Budapest
Brutális áremelés jön a balatoni strandokon: zsebükbe nyúlhatnak a családok, csúnya világ lesz

Brutális áremelés jön a balatoni strandokon: zsebükbe nyúlhatnak a családok, csúnya világ lesz

2023. március 27. 16:01

Készülnek a balatoni strandok az idei szezonra, van olyan önkormányzat, amelyik már hivatalosan is közzétette az új belépőjegyárakat. Balatonalmádiban a felnőtt napi belépő 33 százalékkal, a felnőtt visszatérő jegy 65 százalékkal, a gyermek/diák visszartérő jegy pedig 80 százalékkal kerül többe, mint tavaly.

Már készülnek a Balaton parti önkormányzatok az idei szezonra, van ahol már be is jelentették hivatalosan, lesz jegyáremelés a strandokon, méghozzá egészen komoly mértékű.

Úgy tűnik a balatoni strandokat sem kerülheti el az infláció: egy a Redditen terjedő kép szerint Balatonalmádiban a strandbelépők nagyon megemelkedtek, a felnőtt napi belépő 33 százalékkal, a felnőtt visszatérő jegy 65 százalékkal, a gyermek/diák visszartérő jegy pedig 80 százalékkal kerül többe a 2023-as szezonban, mint tavaly nyáron.

Forrás: Reddit
Forrás: Reddit

Március 24-én tette közzé Balatonalmádi város önkormányzata az általa üzemeltetett strandok jegyárait, és valóban, az emelés látványos a tavalyi árakhoz viszonyítva.

Almádi csak a kezdet

De nem csak Almádiban, Zánkán is emelkedni fognak az árak: a helyi képviselő-testület a legutóbbi ülésén a strandbelépők 50 százalékos emeléséről döntött, amely jóval meghaladja mind az infláció, mind pedig a bérek emelkedésének ütemét, a bérletek árai azonban nem változnak a 2023-as szezonban.

Siófok képviselő-testülete is tárgyal egy strandról, náluk az Újhelyi strand fizetőssé tétele van napirenden, de nem 2023-tól csak 2024-től. Ez egy 18 600 négyzetméteres strand 210 méteres partszakasszal. 2022-ben új játszóteret kapott, illetve akadálymentesítették az illemhelyet is – írta a Portfolio.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Pedig már tavaly is emeltek több helyen: mivel az azt megelőző 2 évben, 2020-ban és 2021-ben  a járványügyi veszélyhelyzet miatt nem emelhettek az önkormányzatok és a fenntartók egy fillért sem, így ezt tavaly megtették: volt, ahol 25 százalékkal többet kellett fizetni a nyaralóknak a bejáratnál.

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. június 21. szombat
Alajos, Leila
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. június 21. 09:36