Ausztria, Németország és Svájc oktatási rendszerei több ponton eltérnek a magyar modelltől, ott az érettségi koránt sem olyan fontos.

Nincs veszélyben a síszezon az energiaárak miatt
A téli sportok szerelmeseit már hetek óta lázban tartja a nagy kérdés: mi lesz a síeléssel ilyen energiaárak mellett?
Ausztriában a téli turizmus hatalmas jelentőséggel bír, így a szálláshelyek és síközpontok bezárása nincs napirenden az energiaválság árnyékában sem. A magyar tulajdonú SissiPark sípályaszállás is zavartalan szezonra számít; sem a környékbeli sípályakezelőktől, sem a régió kormányzati szerveitől nem érkezett feléjük olyan információ, amely bármiféle korlátozást lengetne be.
Vendégként mire lehet számítani?
Fűtött sítárolóra, fűtött apartmanokra és kellemes esti szaunázásra. Egyszóval ugyanazokra a szolgáltatásokra, amikre eddig is. Ausztriában szép számmal áll rendelkezésre tűzifa, ami a szállásadókat is segíti a költségmérséklésben és az esetleges gázingadozások kivédésében is.
A SissiParkban sok a visszatérő vendég, akiknek fontos, hogy a jól megszokott kényelmet és szolgáltatást kapják. Éppen ezért az apartmanszállások két helyszínén, Lachtalban és Schladmingban is megkérdezték a helyi gáz, -áram és- internetszolgáltatókat, hogy miképp készülnek fel a váratlan helyzetekre. A környéken 5-6 vízierőmű üzemel, amik bőven gondoskodnak a vendéglátóhelyek energiaellátásáról, emellett pedig a fűtés 100%-ban fatüzeléssel történik, így a szálláshelyek fűtési költségeiben sem számítanak jelentős emelkedésre. Ez jó hír a vendégeknek, hiszen a korábbi áron vehetik igénybe a SissiPark szállásait, valamint nem kell azon izgulni, hogy a síelésből visszatérve lesz-e meleg víz az apartmanban vagy be tudnak-e ülni egy átmelegítő szaunázásra.
Mennyibe fognak kerülni a síbérletek?
A magyarok által kedvelt Lachtalban a főszezon alatt 52 euró a felnőtt napijegy, a szezon elején és végén pedig a szállásfoglalás mellé kedvezményes bérletet is biztosítanak. Schladming-4 hegy síterepen összesen 123 km sípálya biztosított, így itt a napijegy már 68 euró, viszont az előre váltott online jeggyel lehet spórolni.
A síbérletek áraiba nem csak az energiahasználatot kalkulálják bele, hanem (a teljesség igénye nélkül) a pályabérletet, a fejlesztéseket, a karbantartási és amortizációs költségeket, az ott dolgozók béreit és a szükséges biztonsági intézkedéseket is. Ebből jól látszik, hogy a bérletárak emelkedését nem kizárólag az energiaárak emelkedése okozta.
A SissiPark pályaszállás apartmanok december elejétől privát szaunával és igazi alpesi hangulattal várják a síelni vágyókat Lachtal, Schladming és Nassfeld síterepein.
(x)

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


