A Balaton vízszintje elérte a 111 centimétert a márciusi esőzéseknek köszönhetően, ami optimizmusra ad okot a nyári szezon előtt.

Idén nyáron is erőteljes növekedést hozhat a SZÉP kártya használatban a belföldi turizmus. A gyenge forint és a magas üzemanyagárak mellett várhatóan többen választják majd a belföldi pihenést, így júliusban és augusztusban akár az év első hónapjainak többszörösét is elérheti a SZÉP kártyás fizetések értéke.
A július 1-ig tartó élelmiszervásárlási lehetőség látványosat lendített a SZÉP kártya használaton, de a belföldi turizmus hatása is évek óta igen jelentős: éves szinten júliusban és augusztusban a legmagasabb a K&H SZÉP kártya használat, az év előző hónapjaihoz képest, a forgalom akár a két-háromszorosára is növekedhet – derül ki a bank közlemányáből. Ezt idén tovább erősítheti a 400 forint felett is járó euró árfolyam és az igencsak magas üzemanyagárak.
A legfelkapottabb SZÉP kártya pihenőhelyek
Az erőteljes belföldi turizmusnak, valamint a pandémia miatt felhalmozódott juttatásoknak köszönhetően tavaly nyáron közel másfélszer (149%) többet költöttek a K&H SZÉP kártyabirtokosok a szállás alszámláról, mint az ezt megelőző 2020-as évben. Budapest, Siófok és Balatonfüred – 2021-ben ezek voltak a legkedveltebb úti célok, emellett a Balaton nyugati csücskébe – Zalakaros, Sárvár, Hévíz – és a kelet-magyarországi fürdőközpontba, Hajdúszoboszlóra látogattak el legtöbben. Az idei évben azonban akár új kedvencekkel is bővülhet a rangsor, mivel több mint 200 új település csatlakozottprogramhoz, az elfogadóhelyek száma pedig több ezer új helyszínnel bővült.
Mindenre felhasználható
SZÉP kártyával jóformán egy komplett nyaralást megvalósíthatunk, hiszen a szállás és az étkezés mellett szabadidős programokra is fel lehet használni, így fürdőbelépőt, állatkerti látogatást vagy szabadtéri színházi előadást is fizethetünk vele. Emellett igazi kuriózumokra is fordíthatjuk a juttatást, hogy felejthetetlenné tegyük a belföldi kikapcsolódást. Ilyen lehet az éjszakai élményfürdőzés, a gokartozás, egy sétarepülés a város felett, a hőlégballonozás, a csillagászati megfigyelés vagy akár a felkapott jurtaszállások kipróbálása.

Megint drágulnak a budapesti vonaljegyek: ennyit fizetünk júniustól, változik a reptéri busz díja is
Egy sor díjtétel emelkedik majd a budapesti tömegközlekedésen, de lesznek olyanok is, akik jól járnak. De hogy lehet ez?
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


