Az előrejelzések alapján november 22-én, pénteken érkezik a 2024-2025-ös téli szezon első havazása.
Európában több helyen is létezik a légitársaság-adó, amit a cégek valamilyen formában az utasokra hárítanak. Több országban is létezik ez az adónem, amit a 24.hu cikke szerint nem nyelnek le a szolgáltatók, sőt egyes országokban egyenesen az utasokat adóztatják.
Az Inforádióban beszélt arról Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, hogy a légitársaság-adó európaszerte létező fogalom, ami az út hosszától függően 10-50 euró (jelenlegi árfolyammal számolva 4000-20000 forint) között mozog. Ezt pedig jórészt minden országban ráterhelik az utasokra. Bár mindegyik ország eltérő időben, más díjszabással vezette be a légitársaság-adót, de szinte mindenhol kivétel nélkül negatív hatással volt a turizmusra.
Németországban 2011 januárjában vezették be az új adófajtát, és a magyar szabályokhoz hasonlóan az utak hosszától függően kell fizetniük a légitársaságoknak a felszálló járatok után. Rövidebb repülés esetén ez 7,5 eurót (3000 forint), míg hosszabb utak esetén akár 42 euró (16800 forint) is lehet, amit a légitársaságok az utasokra hárítanak át. Norvégiában is hasonló a szabály, annyi a különbség, hogy ott eleve az utasokat adóztatják meg. Ezt a rendszert az északi országban a koronavírus idejére felfüggesztették, és egy új rendszer fog életbe lépni hamarosan, ahol a kevésbé környezetszennyező cégeket fogják hátrányban részesíteni.
Hasonló rendszereket alkalmaznak még Hollandiában, Ausztriában (ahol éppen, hogy a rövidebb, vonattal megközelíthető úticélok a drágábbak), Belgiumban, Svédországban, Olaszországban és Görögországban is. Mindegyik országban a repjegy árába van beleépítve az adó, ha nem egyenesen az utasokra van kiszabva.
A különadó pedig nem csak a légitársaságoknak nem tetszik, de a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) se ugrál örömében. A 24. hu megkeresésére a szervezet szóvivője elmondta, hogy aggodalommal tölti el őket az adó hirtelen kivetése, amit konzultáció nélkül vezettek be.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Magyarország óriási hasznot húzott a légi összeköttetéseinek növekedéséből az elmúlt években. Aggódunk amiatt, amiért a kormány térdreflexszerű reakciót adott a rövidtávú finanszírozási problémákra ahelyett, hogy figyelembe vették volna milyen hosszútávú károkat okoz ez a döntés Magyarország légiközlekedésének sikertörténetében. Az adó vonzatait jelenleg is elemezzük, és egyeztetéseket folytatunk róla a légitársaságokkal és az érintett légi fuvarozókkal
– mondta el a portálnak a szóvivő.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.