Írtunk klímákról, nyaralásról, boltokról és ATM-ekről a 30. héten. A legolvasottabb cikkeket gyűjtöttük össze vasárnap estére.

A Blikk egyik olvasója 720 forintért rendelt két pohár csapvizet a Tihanyi Rege cukrászdában ismerősével megivott két kávé mellé. A vendéglátóhely honlapján egyébként szerepel a csapvíz az italok között, az ár viszont nincs mellette feltüntetve - írja a lap.
Az olvasói levél szerint két kávét rendeltek: az eszpresszóért 890, a latte macchiatóért pedig 1790 forintot számolt fel a hely tulajdonosa, de ez még nem minden. Mivel mindketten ittak egy-egy pohár vizet, ezért további 720 forintot kellett fizetniük.
"Két kávét kértünk, ami kifogástalan volt, és ehhez rendeletünk még két pohár csapvizet. A fizetéskor derült ki, hogy az is csaknem annyiba került mint a kávé. Csapvízként volt feltüntetve, tehát nem ásványvízről van szó" – mondta a vendég, aki a számlát is elküldte a lapnak.

A lap megkeresésére a hely is reagált, de feltehetően ezzel sem tették magukat szimpatikusabbá. Válaszuk szerint: "A csapvíz ára természetesen szerepel itallapunkon, ami alapján a vendégek tájékozódhatnak árainkról, mint minden más termék esetében." "A tisztított víz árképzésénél figyelembe vesszük, hogy a helyben fogyasztott kiszolgálás minden termékhez megegyező szolgáltatást párosít, amelyhez igyekszünk a lehető legszínvonalasabb működési feltételeket biztosítani. Vendégeink körében e tekintetben eddig nem érkezett hozzá panasz" - tették hozzá.
A pofátlannak tűnő eljárás egyébként a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke szerint is teljesen normális. Flesch Tamás a Blikk megkeresésére azt mondta, "nem mindenhol megszokott, de nem tekinthető szabálytalannak, ha valaki a csapvízért is pénzt számol fel. Ez egyébként, ha így is van feltüntetve, nem feltétlen közvetlen csapvizet jelent. Sok helyen speciális és drága szűrőberendezést szerel fel az étterem, s valójában egy szénsavmentes, ám egy ásványvízzel csaknem egyenértékű minőségű vízről van szó" - találgatott a szakember.

Túl drága a Balaton? Itt van 10 másik csodálatos magyar tó: olcsóbb, nyugisabb és nincs a világvégén
Mutatjuk, melyik magyar tavak az olvasóink kedvencei a Balaton mellett és hogy ezeknek milyen az árfekvése.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


