-7 °C Budapest
Family arriving at the hotel

Itt ünnepelt a legtöbb magyar: ezek a szállások taroltak karácsonykor

MTI
2021. december 25. 21:05

A Szallas.hu adatai szerint Budapest, Hajdúszoboszló, Eger, Pécs és Hévíz vonzza a legtöbb turistát az ünnepek alatt - hangzott el szombaton az M1 Ma délelőtt című műsorában.

A legtöbb turista Budapestre, Hajdúszoboszlóra, Egerbe, Pécsettre és Hévízre tart a karácsonyi ünnepek alatt, még mindig vannak szabad helyek, azonban a kiemelkedő szállodák teltházzal működnek.

Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője elmondta: a vírushelyzet erősítette azt, hogy a karácsonyt inkább otthon töltik a családok. Az oldalon karácsonyi időszakra elérhető csaknem 15 ezer szálláshelynek az egyharmada még mindig szabad. Hozzátette, hogy csak a kiemelkedő szállodák teltházasak, amelyeknek egész évben nagy látogatottságuk.

Szilveszterre ugyanakkor az oldalon közvetített szálláshelyeknek már csak alig tíz százaléka szabad - jegyezte meg

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 20. kedd
Fábián, Sebestyén
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?