A Déli pályaudvarról induló Regiojet járatain ingázók, turisták és egynapos kirándulók egyaránt megtalálhatók.

Függetlenül attól, hogy milyen járványügyi besorolású egy ország, a beutazás védettségi igazoláshoz kötött, kivéve az átutazóknak és a nemzetközi fuvarozóknak. - írja az MTI
Szlovéniában szerda éjféltől új határátlépési feltételek lépnek érvénybe. A korábbi információkhoz képest az az újdonság, hogy az átutazóknak és a nemzetközi fuvarozóknak nem kell bemutatniuk a védettségi igazolást. Az oltásokkal kapcsolatban az alábbi feltételekkel jó tisztában lenni, ha Szlovéniába utaznánk:
- A Pfizer/BioNTech-vakcina esetében a második dózis felvételétől hét napnak,
- a Moderna-, a Szputnyik V, a kínai Sinovac- és Sinopharm-oltóanyag esetében 14 napnak kell eltelnie.
- Egy oltással a Johnson&Johnson-vakcinánál 14 napnak, az AstraZeneca-féle oltóanyag első dózisától 21 napnak kell eltelnie ahhoz, hogy elfogadják az igazolást.
- Azon vakcinák esetében, ahol mindkét oltás feltétel, csak abban az esetben lehet egy oltással beutazni Szlovéniába, ha az illető nyolc hónapon belül átesett a fertőzésen.
- Azok, akiket nem oltottak be, és nem estek át a fertőzésen, a mintavételtől számított 72 óránál nem régebbi negatív PCR- vagy 48 óránál nem régebbi, az EU-által elfogadott antigéngyorsteszt felmutatásával léphetik át a határt.
Szlovéniában szerdára 83 új fertőzöttet szűrtek ki, ezzel a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma meghaladta a 257 ezret. A vírus szövődményeivel összefüggésben az elmúlt 24 órában senki nem halt meg, így a halálos áldozatok száma 4750 maradt. A koronavírusos betegek közül 34-en vannak kórházban, tízen közülük intenzív osztályon.
Július 8-án azonosították először Szlovéniában a delta plusz variánst, amely a delta variáns egy módosult változata. A valamivel több mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 853 171-en kaptak védőoltást, közülük 747 355-en már a második adagon is túlvannak. Ez az oltásra jogosult lakosság 40, illetve 35 százaléka.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


