17 °C Budapest

Szombat reggeli túlélőcsomag: időjárás, hírek, árfolyamok, névnap (2021. február 6.)

2021. február 6. 07:45

Hétvégén sem akarsz lemaradni a fontos hírekről? Nem tudod, kinti vagy benti programot érdemes-e tervezni? Intéznéd a nagybevásárlást, de fogalmad sincs, melyik boltban akciós a tojás? A Pénzcentrum összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a hétvégére! 2021. február 6., szombat.

Névnap

Dorottya, Dóra

Friss hírek

Deviza árfolyam

EUR: 356.69 Ft
USD: 296.09 Ft
CHF: 329.20 Ft
GBP: 406.59 Ft

Befektetés, tőzsde

BUX Index: 44045.26
OTP: 13620 Ft
MOL: 2260 Ft
RICHTER: 8450 Ft

Országos középtávú előrejelzés

Február 6. szombat: Többnyire erősen felhős vagy borult, egyes részeken tartósabban párás, ködös időre van kilátás. Hosszabb-rövidebb felszakadozások délen, délnyugaton lehetnek. Elszórtan (nagyobb eséllyel az ország északkeleti, északi felében) várható kisebb eső, szitálás, de az Északi-középhegység környékén havas eső, havazás, estétől néhol ónos eső is kialakulhat. Az ország délnyugati részén a délnyugati, másutt az északkeleti, keleti szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet az ország északkeleti harmadán és a Rábától nyugatra 1 és 8, másutt 9 és 17 fok között alakul. Késő estére -2 és +9 fok közé hűl le a levegő.

Február 7. vasárnap: Általában vastag felhőtakaró borítja majd az eget, a déli megyékben lehet kissé vékonyabb, szakadozottabb a felhőzet, de érdemi napsütés ott sem valószínű. A nap első felében főleg az ország északi felén-harmadán számíthatunk néhány tized mm csapadékra eső, az Északi-középhegység vidékén, északkeleti határ közelében havazás, ónos eső formájában. Nagy bizonytalanság mellett, de fennáll a veszélye jelentősebb jégréteg kialakulásának is. Délutántól a Dunántúlon nagy területen elered, ott akkor több mm eső is hullhat. A délkeleti, keleti szél a Kisalföldön és a Dél-Alföldön erősödhet meg. A csúcshőmérséklet 3 és 15 fok között valószínű, ezen belül északkeleten lesz a hidegebb, és délen helyenként a tavasziasan enyhe idő.

Február 8. hétfő: A nap nagy részében felhős lesz az ég, délelőtt lehet átmeneti felhőzetcsökkenés és kevés napsütés. Az éjszakai csapadék kelet felé elvonul, délelőtt jórészt száraz idő várható. A nap második felében dél felől újabb hullámban érkezhet nagyobb csapadék. Általában eső valószínű, de délután, este a Dunántúl egyes részein már havas esőbe, hóba válthat, az északi megyékben ónos eső sem kizárt. A szél a legtöbb helyen északnyugatira fordul, de csak kevés helyen erősödhet meg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +8, a csúcshőmérséklet 2 és 11 fok között alakul, északnyugaton lehet a leghidegebb.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Közlekedésmeteorológiai tájékoztató

Éjszaka nagy területen csökkenhet a látástávolság, sőt napközben is maradhatnak ködös területek. Főként az ország északkeleti felén az időszakos gyenge csapadék (eső, szombat estétől néhol ónos eső) teheti síkossá, vizessé az útszakaszokat. Kisebb körzetekben másutt is lehet találkozni csúszós útszakaszokkal.

Orvosmeteorológiai előrejelzés

Mind a meleg-, mind pedig a hidegfrontra érzékenyeket terhelheti az időjárás.

Akciók

Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 24. szombat
Eszter, Eliza
21. hét
EZT OLVASTAD MÁR?