Igaz, az energiaárak még így is több mint 25 százalékkal magasabbak, mint az energiaválság előtti 2022-es évben.
Hétvégén sem akarsz lemaradni a fontos hírekről? Nem tudod, kinti vagy benti programot érdemes-e tervezni? Intéznéd a nagybevásárlást, de fogalmad sincs, melyik boltban akciós a tojás? A Pénzcentrum összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a hétvégére! 2020. december 26., szombat.
Névnap
Karácsony, István
Friss hírek
- Mutatjuk, mikor indulnak a karácsony utáni akciók, leértékelések
- 6+1 film, amit látnod kell 2020-ból: mutatjuk a legjobbakat
- Vigyázz, karácsonykor miket posztolsz: 200 ezres bírság is lehet belőle
- Tízezernyi magyar járt pórul tegnap este
- Veszélyes karácsonyfák okoznak pusztító tüzet: ezekkel kell a leginkább vigyázni
- Horrorisztikus karácsonyi balesetek: ezekre figyelj legjobban, hogy elkerüld a tragédiát
- Zsebbenyúlós karácsony: brutálisan megdrágult a kislányok kedvenc játéka
Deviza árfolyam
EUR: 363.10 Ft
USD: 297.97 Ft
CHF: 334.31 Ft
GBP: 404.04 Ft
Befektetés, tőzsde
BUX Index: 0.00
OTP: 13140 Ft
MOL: 2140 Ft
RICHTER: 7285 Ft
Országos középtávú előrejelzés
December 26. szombat: Északnyugat felől gyorsan szakadozik, gomolyosodik, csökken a felhőzet, egyre többfelé, legkésőbb délkeleten süt ki a nap. Reggel, délelőtt délen és a Duna-Tisza közén néhol gyenge havazás, hózápor még lehet, délután már sehol sem valószínű csapadék. Az északi, északnyugati szél több helyen megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik, néhol viharos közeli széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 6 fok között alakul. Késő estére 0 és -5 fok közé csökken a hőmérséklet.
December 27. vasárnap: Napközben dél, délkelet felől erősen megnövekszik a felhőzet. A Dunántúlon legfeljebb néhol lehet gyenge havazás, hószállingózás, a Dunától keletre pedig helyenként valószínű ugyancsak gyenge vegyes halmazállapotú - havas eső, majd inkább eső, néhol ónos eső - csapadék. A keleti, északkeleti szél az Észak-Dunántúlon megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +5 fok között alakul.
December 28. hétfő: Napközben vékonyodik, főleg keleten felszakadozik, majd délutántól nyugat felől vastagszik a felhőzet. Eleinte szórványosan előfordul eső, főleg északkeleten a hegyekben néhol havas eső, hó. Napközben számottevő csapadék nem valószínű. Késő délutántól nyugat felől egyre többfelé elered az eső. A déli, délkeleti szél sokfelé megerősödik, a Dunántúl északnyugati részén nagy területen viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +4, a legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 12 fok között várható.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Közlekedésmeteorológiai tájékoztató
Szombat délelőttig elsősorban a nyugati, illetve a déli tájakon okozhat eső, havas eső, főként a hegyekben gyenge havazás, hózápor nedves, csúszós útszakaszokat. Az északi, északnyugati szelet a Dunántúlon erős lökések kísérhetik, ami iránytartási problémákat okozhat.
Orvosmeteorológiai előrejelzés
Megszűnő hideg fronthatással számolhatnak az arra érzékenyek, náluk felléphet fejfájás, vérnyomás-ingadozás, migrén.
Akciók
Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


