Vasárnap megdőlhetett az augusztus 10-i országos és budapesti melegrekord a HungaroMet előzetes mérései szerint.
Csütörtökön indulnak a nagy akciók! Ha nem akarsz lemaradni a nap legfontosabb híreiről, vagy arról, milyen időre kell ma készülni, esetleg hogy hol érdemes intézni a bevásárlást, olvass el minden információt egy helyen a Pénzcentrumon. Nem csak a napi árfolyamot, a lottószámokat is megtudhatod! Mutatjuk, mit hoz ezen a héten a csütörtök, 2020. november 26.
Névnap
Virág
Friss hírek
- A gyenge forint ezt is elintézte: hiába keresel jól, nagyot nézhetsz a boltokban
- Itt vannak a részletek: ezt jobb, ha tudod a felújítási ingyenpénzről
- Koronavírus: a bevásárlókocsiról vagy a papírpénzről kaphatjuk el könnyebben?
- Ezen bukhat el a COVID-vakcina itthon: sok magyar menthetetlen
- Alattomos népbetegség támad karácsony előtt
- Tudj meg mindent a járványokról: 5 remek néznivaló a Netflixen és HBO Go-n
Deviza árfolyam
EUR: 361.05 Ft
USD: 302.41 Ft
CHF: 333.60 Ft
GBP: 405.13 Ft
Befektetés, tőzsde
BUX Index: 39035.10
OTP: 11930 Ft
MOL: 2068 Ft
RICHTER: 7120 Ft
Skandináv lottó
Országos középtávú előrejelzés
November 26. csütörtök: Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös időre számíthatunk, csak néhol szakadozhat fel a felhőzet. Szitálás bárhol előfordulhat, a hegyvidéki területeken szemcsés hó is hullhat. Jobbára mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet -1 és +5 fok között valószínű. Késő estére -2, +3 fokra hűl le a levegő.
November 27. péntek: Borult, párás időre számíthatunk főként éjjel és reggel korlátozott látási viszonyokkal. Főként délkeleten maradhat meg tartósan a köd. Legmagasabb (8-900 m feletti) hegyeink azonban még a rétegfelhőzet fölé érhetnek, ott napos idő lesz. Szitálás bárhol lehet, főként éjjel ónos szitálás, hószállingózás sem kizárt. A ködbe burkolózó hegyvidékeken zúzmara képződés is lehet. Gyenge vagy mérsékelt, változó irányú légmozgás várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -3 és +2, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +4 fok között valószínű.
November 28. szombat: Borult, párás időre számíthatunk, egy-egy helyen tartósabb ködfoltokkal. Legmagasabb (8-900 m feletti) hegyeink azonban továbbra is a rétegfelhőzet fölé érhetnek, ott napos idő lesz. Szitálás bárhol lehet, főként éjjel ónos szitálás, hószállingózás sem kizárt. Estétől délnyugaton már eleredhet az eső is. A ködbe burkolózó hegyvidékeken zúzmara képződés is lehet. Gyenge vagy mérsékelt, változó irányú légmozgás várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +2, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +4 fok között alakul.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCreditnél 6,64% a THM, míg a MagNet Banknál 6,76%; az Erste és a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál pedig 7,00%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Közlekedésmeteorológiai tájékoztató
Borult, párás, rétegfelhős idő várható, amelynek hatására tartósan rosszak lehetnek a látási viszonyok, illetve a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás is előfordulhat! Figyeljünk oda a közlekedésnél!
Orvosmeteorológiai előrejelzés
A feldúsuló légszennyező anyagok negatív hatást gyakorolnak a szervezetünkre, a mérgező anyagok elsősorban a légzőszerveinket terhelik meg.
Akciók
Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Érdemes már most bevásárolni az iskolakezdésre: néhány trükkel tízezreket spórolhatunk
Kedvező áron juthatunk iskolaszerekhez a Penny kínálatában.
-
Augusztusban is spórolásra ösztönöz a SPAR kuponakciója (x)
A nyári időszakban jól jönnek a könnyen elkészíthető fogások, gyors vacsorák vagy egy hűsítő ital – és most mindezeket jelentős kedvezménnyel szerezheted be a SPAR és INTERSPAR áruházakban.


