A Pénzcentrum 2025. december 22.-i hírösszefoglalója, deviza árfolyamai, a hatoslottó nyerőszámai, heti akciók és várható időjárás egy helyen!
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most csütörtökön (2019.01.10).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Csütörtökön kezdetben több helyen, főként a Dunántúlon és helyenként délen, délkeleten alakulhat ki havazás, hószállingózás, hózápor. Északon, északkeleten viszont hosszabb időszakokra kisüthet a nap. Többfelé élénk, helyenként erős lehet az északias szél. A legmagasabb hőmérséklet -1 és +3 fok között alakul.
Pénteken ismét csípős reggelre ébredhetünk, többfelé -10 fok körüli értékekkel. Napközben sok napsütésre számíthatunk, hószállingózás a délkeleti tájakon lehet. Késő este újabb csapadékmező érkezik, és északnyugat felől gyenge havazás kezdődik. A Dunántúlon és északkeleten erős, néhol viharos lökések kísérhetik az északias szelet. Délután -5, +2 fok valószínű.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Csütörtökön az északi, északkeleti tájak kivételével többfelé kialakulhat hószállingózás, hózápor, amely csúszóssá, latyakossá, hókásássá teheti az utakat. Többfelé élénk, helyenként erős északias széllökések ronthatják a járművek menetstabilitását. Érdemes hóláncot magunkkal vinni. Téli gumi nélkül ne induljunk útnak! Vezessünk nagyon óvatosan, körültekintően! Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Csütörtökön újabb front nem érkezik térségünkbe. A csípős reggelen és a napközben is hideg és szeles időben viszont felerősödhetnek a kopásos, ízületi és gyulladásos jellegű fájdalmak. Általános lehet a fáradékonyság, fejfájás, görcsös panaszok. Emellett migrén, vérnyomás-ingadozás, keringési problémák előfordulhatnak. Öltözzünk melegen, sapka, sál, kesztyű viselése ajánlott. Növeljük a C-vitamin bevitelt, valamint fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt!
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Hójelentés
Hószállingózás, hózápor több helyen kialakulhat. Csütörtökön kezdetben több, délután kevesebb helyen valószínű hószállingózás, hózápor kialakulása, estig néhány centivel gyarapodhat a hóréteg.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








