29 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.11.20)

2018. november 20. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most kedden (2018.11.20).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most kedden (2018.11.20).

36 órás előrejelzés

Kedden délnyugat felől egy mediterrán ciklon hoz jelentős csapadékot, mely leginkább eső formájában hullhat le, de nyugaton és az északi hegyekben havas eső, havazás is várható. Sokfelé élénk, erős lesz a keleties szél. Délután 1-9 fok valószínű, nyugaton lesz hidegebb.

Szerdán marad a borongós idő, helyenként napközben is párás, ködös lesz a levegő. Többfelé várható újabb eső, jelentősebb mennyiség az Alföldön hullhat. Északkeleten még élénk lehet az északkeleti szél. Hajnalban 1-6, napközben 5-10 fok között alakul a hőmérséklet.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Kedden országszerte csapadékos idő várható: az Alpokalján és a Dunántúl, valamint az Északi-középhegység magasabban fekvő pontjain havas eső, hó teheti síkossá, latyakossá az utakat. Az ország többi részén esős idő lesz jellemző, így alapvetően vizes, nedves útfelületekre készülhetnek az útnak indulók. Többfelé megerősödhet az élénk keleti, északkeleti szél, mely jelentősen lecsökkenheti a járművek menetstabilitását. Vezessünk fokozott figyelemmel, használjunk téli gumikat! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Orvosmeteorológiai jelentés

Kedden melegfronti hatás érvényesülhet térségünkben. A frontérzékenyek leginkább fejfájásra, fáradékonyságra panaszkodhatnak, de egyeseknél jellemző lehet a vérnyomás-ingadozás, valamint a migrénes fejfájás is. A hideg, csapadékos időben továbbra is felerősödhetnek a kopásos eredetű ízületi bántalmak. A többfelé megerősödő szél pedig nyugtalanabbá, ingerlékenyebbé tehet bennünket. A jellemzően borongós égbolt miatti fényszegénység sokaknál rossz közérzetet, lehangoltságot, fáradékonyságot, koncentrációs problémákat okozhat. Továbbra is nagy lesz a megfázásveszély, öltözzünk melegen, rétegesen! Növeljük a C-vitamin bevitelt, fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt!

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 13. szerda
Ipoly
33. hét
EZT OLVASTAD MÁR?