Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot.
Bár az üzemanyagárak még messze vannak a 2012-es csúcstól, az idei év eddig mégis az áremelkedésről szólt. Az év elején még 360-370 forintot kértek el egy liter üzemanyagért, ám néhány hónappal később már 400 forintig emelkedtek az árak. A magyar viszonyok között ez már drágának számít, de vajon mennyire számítanak magasnak ezek az árak a nemzetközi üzemanyagárakkal összehasonlítva?
Utoljára szeptember 19-én változott az üzemanyagok ára, ezúttal éppen csökkentek: a 95-ös benzin literenkénti ára 2 forinttal, a gázolajé 3 forinttal mérséklődött. Ennek ellenére az idei év eddig az áremelkedésről szólt, hiszen az év eleji 360-370 forintos üzemanyagárak a nyár elejére már elérték a 400 forint körüli szintet, ahol azóta is tartózkodnak.
Az üzemanyagárak még mindig messze vannak a 2012-es csúcsoktól - a szóban forgó év áprilisában átlagosan 451 forintot kértek el egy liter benzinért, januárban pedig 449 forintot egy liter gázolajért -, ennek ellenére ezek az árak már sok magyarnak jelentenek megterhelést. Ha csak 2-3 évre tekintünk vissza, akkor valóban elmondható, hogy jelenleg drága az üzemanyag Magyarországon. De mi a helyzet akkor, ha a külföldi üzemanyagárakkal vetjük össze a hazaiakat?
Van drágább
A világ üzemanyagárait figyelő és összegző GlobalPetrolPrices.com adatai szerint jelenleg Magyarországon 1,11 angol fontba kerül átlagosan egy liter benzin. Ez a magyar pénztárcákhoz képest magas ár azonban eltörpül más országok benzináraihoz képest. Hong Kongban - ahol a GlobalPetrolPrices.com szerint jelenleg a legdrágább az üzemanyag - például 1,64 font egy liter benzin (599 forint), míg Izlandon 1,58 font (578 forint).
A legdrágább üzemanyagárakkal rendelkező országok 10-es listáján Izrael a 10., ott 1,44 fontot (526 forintot) kérnek el egy liter benzinért. Természetesen olyan országokat is találhatunk, ahol lényegesen alacsonyabbak az üzemanyagárak a magyarországinál. Kazahsztánban például csak 0,38 fontba kerül egy liter benzin (139 forint), Iránban 0,22 fontba (80 forint), Venezuelában pedig csak 0,01 fontba (4 forint).

Kiderült, óriási változás lesz a Balatonnál: teljesen megváltozik a magyar tenger a 2025-ös szezonra
A Balatoni Hajózási Zrt. jelentős változtatásokat vezetett be a 2025-ös szezonra.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


