Június elsejétől tovább jár a 2-es, a 3-as és a 4-es metró, a meghosszabbított üzemidőhöz több mint negyven nappali és számos éjszakai járat menetrendje is...
Magyarországon továbbra is rengeteg úton okoznak gondot a kátyúk. Kevesen tudják azonban, hogy a kátyú okozta károkat adott esetben megtéríti az útkezelő. 2017-ben például a Budapesti Közút 15 millió forint kártérítést fizetett az autósoknak kárigények okán - derült ki az RTL Klub Híradójából.
Hazánkban továbbra is komoly problémát jelentenek az országszerte jelenlévő kátyúk. Egy-egy véletlen huppanás azonban nem csak a gumit vagy a felnit vághatja haza, hanem bizony futóműhibákat, tengelytörést is okozhat. Kevesen tudják ugyanakkor, hogy ilyen esetekben, ha kár keletkezett az autón, a tulajdonosok kártérítési igényt nyújthatnak be a közútkezelőhöz.
Ennek apropóján az RTL Klub kikérte a Magyar Közúttól és a Budapesti Közúttól is a 2017-es kátyúk okozta kárigények és megtérítésének arányát. A Magyar Közút szerint 2017-ben 666 kárigény érkezett be hozzájuk, melyből 247 esetben fizettek. A Budapest Közúthoz 266 kárigény érkezett, melyet kb. 50 százalékban követett kifizetés,
Mindkét útkezelő szerint egyébként évről évre kevesebb kárbejelentés történik. A csatorna által megszólaltatott szakjogász ugyanakkor azt tanácsolja a pórul járt sofőröknek, hogy ha kátyú miatt sérül az autójuk, készítsenek fotókat, de rendőrt is hívhatnak. A lényeg, hogy jól dokumentálható legyen az eset, ugyanis a szakértő véleménye szerint a bírósági tárgyalásokon sokszor hangzik el érvként, egy adott eset kapcsán, hogy nem bizonyítható, "ott" és "az a kátyú" okozta a kárt. Először egyébként érdemes az útkezelőhöz bejelenteni a kérelmet, ha azonban az elutasításra kerül, meg lehet fontolni az ügy bíróságra vitelét.

Óriási változás élesedik a Liszt Ferenc repülőtéren: erről tudj, ha repülővel mész nyaralni 2025-ben
Bár egyes piaci szereplők a légi közlekedésben a 2024-eshez képest is jelentős késésekre, káoszra számítanak, a budapesti szakértők ennél jóval optimistábbak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


