A tó vízminőségét rendszeresen ellenőrzik és hogy a június 24-én vett vízvizsgálati eredmény alapján a fürdővíz kiváló minőségű.
Továbbra is Bangkok, London és Párizs vezetik a világ legnépszerűbb úti céljainak ranglistáját. A sorrendet a külföldi látogatók száma és költéseik mértéke alapján állítják össze minden évben. Noha Budapest nem szerepel a tíz leglátogatottabb város között, a legnagyobb mértékben bővülő európai célállomások listáján az ötödik helyen szerepel, ezzel megelőzve többek között Moszkvát és Berlint is.
A Mastercard által végzett kutatás a világ 132 leglátogatottabb nagyvárosát rangsorolta a külföldi szállóvendégek létszáma és az utazók költései alapján. A friss jelentés arra is kitér, hogy utazásuk során mire költenek legtöbbet az emberek.
A legnépszerűbb nagyvárosok tízes listája
A legnépszerűbb tíz nagyváros mindegyikében nőtt a nemzetközi szállóvendégek száma 2016-ban. A 2017-es előrejelzés szerint szinte mindenhol további bővülés várható, egyedül New York-ban számolnak némi visszaeséssel.
Vásárlóerő: a városok a gazdasági növekedés motorjai
A reál GDP 2009 óta világszerte 21,8 százalékkal nőtt, míg a nemzetközi szállóvendégek költései ugyanerre az időszakra vetítve 41,1 százalékos növekedést mutatnak. 2009 óta a leglátogatottabb célállomások több mint fele a GDP növekedésével egyező, vagy azt meghaladó bevételnövekedésről számolt be, így komoly gazdasági húzóerőt jelenthetnek az egyes országok számára.
Egyre vonzóbbak az ázsiai városok
A nemzetközi látogatók számának növekedése szintén meghaladta a GDP növekedését, 2009 óta 55,2 százalékkal. A legnépszerűbb városok és a legnagyobb mértékben bővülő célállomások közti különbségből továbbra is jól látszik, hogy a jövőben nőhet az ázsiai- és csendes-óceáni térség, valamint a Közel-Kelet jelentősége a legkedveltebb úticélok listáján. A 2009 óta eltelt időszakban jelentősen nőtt többek között Oszaka, Abu-Dzabi, Tokió és Tajpej látogatottsága is.
Hova utaznak, és mire költenek szívesen az emberek?
A húsz legnépszerűbb város vendégeinek többsége magáncélból utazik. Jellegzetes kirándulóváros például Kuala Lumpur, ahova az utazók 92,2 százaléka vakációzni megy. Sanghaj viszont kivétel, az ide látogatók majdnem fele (48,4 százalék) üzleti célból érkezik.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Jelentős az eltérés abból a szempontból is, hogy a különböző városokban mire költenek a legtöbbet az emberek ott-tartózkodásuk alatt. Szöulban, Isztambulban és Prágában például étkezésre költenek a legnagyobb arányban, míg Londonban és Tokióban vásárlásra. Párizsban, Rómában és Milánóban a szállás viszi el a legtöbb pénzt, míg a közlekedésre Londonban, Szingapúrban és Hongkongban kell a legkevesebbet költeni, hála a különösen hatékony rendszernek.
Budapestre pihenni jönnek a turisták
Kuala Lumpurhoz hasonlóan Budapesten is 92,2 százalék a magáncélból érkezők aránya. Összességében a 3,7 milliós látogatószám az összesített lista 39. helyére volt elég, amivel még elmaradunk például Bécshez (6,42 millió látogató) vagy Prágához (6,11 millió) képest, de az 5,8 százalékos növekedéssel a legnagyobb mértékben bővülő célállomások listáján fővárosunk ötödik lett az európai városok között. Az éves növekedési rátánk 8,6 százalék, mellyel megelőztük többek között Moszkvát, Berlint és Amszterdamot is.
Budapesten a nyár vége a legforgalmasabb - a legtöbb vendég júliusban és augusztusban érkezik. Ők a 2016-os évben több mint 1 milliárd amerikai dollárnak megfelelő összeget hagytak itt, melyből legnagyobb arányban étkezésre (34,1 százalék), legkisebb arányban pedig tömegközlekedésre (6,2 százalék) költöttek. A második legnagyobb tétel a vásárlás volt (23 százalék), a különböző szolgáltatásokra pedig 13,2 százalékot, míg a szállásra ennél kicsit többet, 14,8 százalékot fordítottak az ide látogatók.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel ma: ezek a tényezők számítanak igazán
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Elég volt a zsúfolt tengerpartokból? Ez a város lehet a magyarok új kedvenc üdülőhelye
A forróság elől menekülve egyre többen választják a lengyel “coolcation” úticélokat.
-
Ezt nézik meg most a magyarok a hitelfelvételkor
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink mi alapján választanak hitelt.
-
Mobilról igényelhető hitelkártyát kínál a Gránit Bank (x)
Rendkívül kedvező értékajánlatot nyújtó hitelkártyával bővítette kártyakínálatát – első körben - meglévő ügyfelei számára a Gránit Bank.
-
Hazai érték, valódi lehetőség: ezt kínálja a Régiók Kincsei program. Csatlakozz beszállítóként! (x)
Kistermelő vagy, aki különleges, jó minőségű termékeket készít? Szeretnéd elérni a SPAR vásárlóit, és egy aktív, fejlődő közösséghez tartozni? Most itt a lehetőség, hogy csatlakozz a Régiók Kincsei programhoz!


