Hoppá: ilyet még nem láttál BKV buszon

2016. augusztus 12. 09:00

A Budapest Közlekedési Központ (BKK) már kiírta a pályázatot, melynek keretein belül kiválasztják azt a pénzügyi szolgáltatót, aki biztosítani fogja az elszámolási és technikai hátteret a bankkártyás fizetés bevezetéséhez a BKK járművein. Ráadásul az egész, egy szélesebb stratégia része - írja a Világgazdaság.

Szeptember 5-ig kell benyújtani a pályázatokat a BKK tenderén. A cél, hogy minél hamarabb lehessen érintés nélküli bankkártyával fizetni a BKK összes járművén.

A nyertes pályázónak kell majd biztosítania a BKK értékesítési pontjain a fizikai és virtuális bankkártya-elfogadóhelyeken a kártyás fizetéshez szükséges körülményeket, továbbá beszerzésre kerül:

  • 415 önkiszolgáló terminál,
  • 600 mobil kártyaterminál, valamint
  • 11 592 kártyaolvasó, melyeket a járműveken lehet majd használni.

A beszerzés egyébként a BKK új jegystratégiájának a részeként kerül megvalósításra - tudosít a Világgazdaság.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 15. vasárnap
Jolán, Vid
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. június 14. 19:21
Pénzcentrum  |  2025. június 14. 19:12