Csütörtökön hidegfront érkezik, amely a délutáni óráktól főként a déli és keleti országrészben zivatarokat, délen akár heves viharokat is hozhat.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Facebookon hívja fel az utazók figyelmét arra, hogy mit kell csinálni, ha az automata nem fogadja el a pénzérménket. Megnéztük, egyáltalán mi lehet ennek az oka, de a bejegyzés alatti kommentekből jól látszik, hogy nem ez az egyetlen probléma a készülékekkel.
A napokban a közösségi oldalán egy bejegyzésben hívta fel utazói figyelmét a BKK, hogy milyen módszerrel is érdemes próbálkozni, ha az automata nem fogadja el a pénzünket.
A bejegyzés szerint, ha a pénzünk átesik az automatán, akkor a legjobb, amit tehetünk, ha az érmét egy fémfelülethez dörzsöljük. Az automatákon pedig erre egy külön felületet is kialakítottak, hogy a gépek épségét sokáig megőrizzék.
Miért nem fogadja el a pénzt?
A hétköznapok során rengeteg automatával találkozhatunk, és bizony sokszor előfordul, ahogyan a BKK készülékei esetében is, hogy nem fogadja el a pénzünket a gép. A régebbi típusú és még napjainkban is elterjedt automaták pénzvizsgáló egységei főleg csak az érme súlyát, átmérőjét vizsgálják, a modern, biztonságos vizsgáló egységek azonban már az anyagjellemzőket is nézik. Ezért már egy szörpös kézzel bedobott érme is elegendő ahhoz, hogy az automatán átessen a pénzünk, de más is lehet a gond forrása.
- válaszolta korábban a Pénzcentrum megkeresésére a Magyar Nemzeti Bank (MNB) sajtóosztálya.
Az üzemeltetők egy része sokszor azon spórol, hogy ritkábban végez karbantartást a gépeken. Egy rendszeresen karbantartott korszerű gépnek nincsenek érme- vagy bankjegy elfogadási problémái - tette hozzá az MNB.
A dörzsölés tényleg segíthet
Mivel nem tudhatjuk, hogy a velünk szemben álló gépnek éppen mi a problémája, ezért a Pénzcentrum tippjei és a városi legendák szerint az alábbi módszerekkel érdemes próbálkozni, ha az automata nem fogadja el aprónkat:
- Dörzsöljük a pénzérmét (pl. az erre a célra szolgáló fémlapon)
- Tartsuk melegen, vagy melegítsük fel a nálunk lévő hideg érméket
- Akár az is bejöhet, ha erőből földhöz vágjuk az érmét
- Figyeljünk arra, hogy a nálunk lévő érme ne legyen koszos vagy ragadós
Nem csak ez a baj az automatákkal..
Azon felül, hogy néha nem veszi be a pénzünket a gép számos más panasz is érkezett a BKK automatáira. A közösségi oldalon lévő kommentek magukért beszélnek:
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Persze olyan is akad, aki arra panaszkodik, hogy a gép nem ad visszajárót, ugyanis a gépeket gyakran eltömítik.
Ha nem ad vissza a gép, akkor mindenképpen érdemes belenézni az automatába, nehogy mi is hasonlóan járjunk.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


