A legtöbbet a zalaegerszegiek, a legkevesebbet az MTK-sok utaznak majd a pénteken kezdődő bajnokság során.
Júliusban és augusztusban történik a legtöbb baleset Magyarországon. Sokszor a teherautó- és személygépkocsi-vezetők okozzák a baleseteket. Az Országos Baleset-megelőzési Bizottság főtitkára, Kiss Csaba az InfoRádió kérdésére elmondta: a legfontosabb, hogy a közlekedők legyenek türelmesek az utakon! Sok baleset elkerülhető lenne, ha mindenki észben tartaná, hogy a nyári melegben az autóvezetés az átlagoshoz képest sokkal nagyobb koncentrációt igényel - írja az InfoRádió.
- mondta az InfoRádió kérdésére az Országos Baleset-megelőzési Bizottság főtitkára. Kiss Csaba hozzátette:
Az ORFK Országos Baleset-megelőzési Bizottsága 2014-ben készített elemzést a nyáron bekövetkezett, személyi sérüléssel járó közúti gyermekbalesetekkel kapcsolatban, amelyhez a 2012-13-ban történt gyermekbaleseteket vették alapul. Kiderült:
A gyermekkorúak körén belül a 10-14 évesek korosztályának kockázata kimagasló: 2011 és 2013 között nyáron több 10-14 éves sérült meg vagy vesztette életét közúti balesetben, mint a 6-9, és a 0-5 évesek együttesen. Figyelemre méltó, hogy 2013-ban nyolc gyermek halt meg az utakon, közülük öten a nyári hónapokban vesztették életüket. A 10-14 éves korosztály érintettsége a gyermekkorúak által okozott közúti baleseteken belül is kiemelkedő. Közel kétszer annyi balesetet okoztak, mint a fiatalabbak.
A gyermekek közúti baleseti sérüléseiket a nyári hónapokban leggyakrabban gépjármű utasaként szerzik. Az elemzés arra mutatott rá, hogy a balesetben meghalt 14 év alattiak 58,7 százaléka mindenféle védelem nélkül utazott a gépkocsiban, amikor a tragédia történt. A legkisebbek, a 0-5 évesek védettségi aránya volt a legalacsonyabb a megsérült gyermekkorúakon belül. Csak minden hetedik kisgyermek volt biztosítva a gépjárműben a személyi sérüléses baleset bekövetkezésekor!
Az Országos Baleset-megelőzési Bizottság főtitkára az InfoRádiónak ugyanakkor hangsúlyozta:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A főtitkár a megelőzésről az alábbiakat mondta: a legfontosabb az, hogy a közlekedők legyenek türelmesek az utakon! Induljanak el hamarabb, szánjanak az utazásra a megszokottnál több időt. Gondoskodjanak arról, hogy a járművezetők megfelelő folyadék-utánpótlása megoldott legyen. Fontos, hogy az autóvezetők néha álljanak meg, pihenjenek, táplálkozzanak útközben. A járművezetőknek tudniuk kell, hogy a nyári melegben az autóvezetés az átlagoshoz képest sokkal nagyobb koncentrációt igényel. Jobban oda kell figyelni a gyalogosokra, kerékpárosokra is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


