A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
A májusi időjárás csak mérsékelten hatott a hazai fürdők forgalmára: bár a hónap közepén az országon végigvonuló zivatarok visszaesést okoztak, a május 1-jei hosszú hétvége és a többi napsütéses hétvége ezt kompenzálta - mondta Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára a Napi Gazdaságnak.
A gazdasági napilap cikke szerint a fürdők összességében kissé magasabb forgalmat és bevételt értek el, mint tavaly ilyenkor. A forgalomnövekedés a hazai strandokon június elején is folytatódott. A pünkösdi hosszú hétvégén hirtelen érkezett nyári meleg megtöltötte a fürdőket, amelyek a vártnál magasabb, a júliusi és augusztusi napokat idéző forgalmat tapasztaltak.
A három nap alatt országszerte több százezren fordultak meg a fürdőkben és a strandokon, a pünkösdi forgalom a fővárosban kimagasló volt.
A Magyar Fürdőszövetség az idei strandszezontól országosan 3-5, míg a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. a fővárosban 10 százalékos forgalomnövekedést vár az előző évhez képest.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


