Akár 10 százalékkal olcsóbban repülhetnek a tengerpartra azok, akik május és július között tervezik nyaralásukat.
A több évnyi építkezés után végre megnyílik a főváros negyedik metróvonala, mely új kapcsolatot teremt átépített és felújított közterületek között. Ennek kapcsán interaktív infografikánkból megtudhatsz mindent, amit csak az új vonalról érdemes.

Az új metróvonal a három budapesti nehézmetró (2-es, 3-as és 4-es vonalak) közül a legrövidebb, valamint a legkevesebb megállóval, a legrövidebb peronnal és a legrövidebb szerelvényekkel rendelkező lesz. A hivatalos menetrend alapján egyben a leglassabb is lesz, legalábbis ez jön ki, ha elosztjuk a vonalhosszt a menetidővel. Ennek oka feltehetően a sűrű megállókiosztás, ami miatt sok kritika érte a 4-es metrót. A másik két vonalhoz képest valóban sűrűbben helyezkednek el az új vonal megállói, azonban nem szabad elfelejteni, hogy a 4-es metró végig a belvárosban fut. A 2-es és a 3-as metró belvárosi szakaszain hasonlóan rövid az átlagos megállóköz. Gondoljunk csak bele, milyen közel van egymáshoz a Deák tér és a Ferenciek tere.
Az akadálymentes közlekedés jegyében a 4-es metró vonalán közel annyi mozgólépcső épült, mint a többi metró vonalon összesen. (Ebbe persze beletartoznak az átszállást biztosító mozgólépcsők is a Kálvin téren és a Keleti pályaudvarnál.) Emellett az új vonal lesz az első, ami teljesen akadálymentesen épült, ezt összesen 22 lift biztosítja.
A 4-es metró mintegy 8 perccel rövidíti le a jelenleg a 7E és 107E buszok által hivatalosan 22 perc alatt megtett Keleti pályaudvar-Kelenföld vasútállomás útvonalat. A két csomópont között eddig is létezett egy kevéssé ismert és használt kötöttpályás összeköttetés - a vasút révén. A szombathelyi gyors 2 óránként biztosítja ezt a kapcsolatot, időnként kiegészülve a győri gyorssal és néhány InterCity vonattal. A hivatalos vasúti menetrend szerint 13 perc a menetidő, azaz ugyanannyi vagy 1 perccel rövidebb, mint a 4-es metróé. (A BKK oldalára felkerült hivatalosan menetrend 13 perccel számol, a korábbi kommunikáció azonban 14 perces menetidőt tartalmazott. Az utasforgalom megindulása után kiderül majd, melyik a reális.) Természetesen a 3 percenként járó metrónak nem valós alternatívája az átlag 1 óránként járó vonat, igaz Budapest-bérlettel mindkettő igénybe vehető.
A metró használatának ösztönzése érdekében jelentősen átalakul a város autóbusz- és trolibusz hálózata. Sokaknak biztosan hiányozni fognak a Rákóczi út és a Bartók Béla út gyorsjáratai és nehéz lesz megszokni, hogy az eddig jól bevált átszállási pontok (Ferenciek tere, Blaha Lujza tér) helyett újakat (Kálvin tér, Rákóczi tér) lesz majd célszerű használni. Az új vonal azonban mindenképp segít majd a gyors és kényelmes városon belüli utazásban, különösen a nyári melegben válhat igazán közkedveltté a föld alatti utazás, a légkondicionált szerelvényeknek köszönhetően.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
2015 tavaszától pedig, ha a terveknek megfelelően kiszedik a vezetőfülkéket, nem csak az állomások építészete vonzza majd az utasokat, hanem a szerelvények végéből élvezhető egyedülálló látvány is.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


