Jelentősen megváltozik a közlekedés a főváros VII. kerületének belső részén június 22-től a nyár végéig.
Még két hét van az idei Torkos Csütörtökig, de a jobb helyeken az asztalokat már a napokban lefoglalják. Március 6-án, aki előtte elég gyors volt, kilencedszerre torkoskodhat féláron abban az étteremben, ahova eddig a pénztárcája nem engedte be.
A Torkos Csütörtök a farsangi népszokás része: a hagyomány szerint ezen a napon ismét szabad volt húst enni, pontosabban a farsangi maradékokat elfogyasztani. Aztán a népszokás egyesült a marketinggel, így 2006 óta évről évre egyre több étterem csatlakozik a Magyar Turizmus Zrt. akciójához, amelyben vállalják, hogy vendégeik étel- és italfogyasztásából 50 százalékos kedvezményt biztosítanak.
Idén a szervezők a minőségi magyar sertéshús imázsával is népszerűsítik a húsfogyasztást. Ettől függetlenül külön felhívták az éttermek figyelmét, hogy gondoljanak a húst nem fogyasztó vendégekre is, és változatos, böjtös ételeket is szerepeltessenek az étlapjaikon.
További részletekért KATTINTS a Travelo.hu cikkére
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


