Borongós, esős idővel folytatódik a hét: kedden is marad a többnyire erősen felhős vagy borult ég.
Belépti díjat akar szedni egy omladozó, ám festői szépségű környezettel megáldott olasz falu, hogy a befolyó pénzből újítsák fel a település házait.
A terv szerint április végétől 3 euró lesz a belépti díj a turisták között népszerű Civita de Bagnoregióba. A befolyt pénzből a létfontosságú javításokat végeztetnék el. Ez a falu lenne az első olasz település, amelybe csakis pénzért léphetne be, aki nem ott lakik.
Korábban Velencében is felmerült egy hasonló gondolat, hogy fékezzék a turisták áradatát, ám a megvalósíthatóság körülményessége miatt a város letett a belépti díjról. Civita de Bagnoregióban ezt könnyű lenne megvalósítani, mivel csak egyetlen úton, egy szakadékot átívelő gyalogos hídon lehet a faluba jutni.
A Rómától 160 kilométerre északra fekvő települést az etruszkok alapították két és fél ezer éve. A falu 500 évvel ezelőtt kezdett elnéptelenedni, mert a vulkáni tufából álló fennsík, amelyre települt, pusztulásnak indult. Az erózió miatt az évszázadok során több ház is a szakadékba zuhant. Civita de Bagnoregiónak jelenleg 15 állandó lakosa van.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


